24 listopada 2016

Za rok o tej porze - Monika Sawicka

źródło: Replika
Za rok o tej porze to kontynuacja książki Dobrze, że jesteś. Tym samym, autorka sprawiła prezent swoim wiernym czytelniczkom, nakreślając dalsze losy Kornelii. 

Kornelia, młoda kobieta po przejściach, wciąż stara się iść przez życie z podniesioną głową. Jej sercem wciąż targa cała masa emocji. Nadal rozpaczliwie poszukuje oparcia, zrozumienia i troski.Za rok o tej porze to porcja nowych przemyśleń z obszaru psychologii oraz filozofii. Wszystko to wymieszane z mającymi motywować cytatami, a także rozważaniami głównej bohaterki, która wciąż nie może zaznać spokoju.

Pojawiają się nowe wątki i cała masa refleksji. Kto czytał Dobrze, że jesteś, z pewnością chętnie po raz kolejny spotka się z Kornelią. Być może jej rozważania sprawią, że ktoś poczuje się lepiej. Książka sprawia wrażenie nieuporządkowanej, ale ten stan rzeczy dobrze współgra z chaosem dziejącym się w głowie i życiu głównej bohaterki.

Monika Sawicka znów porusza tematy dotyczące przemocy domowej, toksycznej miłości czy śmierć najbliższej osoby. Stara się przekonać swoje czytelniczki, że warto żyć i wierzyć w miłość oraz ludzi, pomimo nękających nas przeciwności losu.
Bardzo dziękuję Regałowi Nowości oraz Wydawnictwu Replika za egzemplarz książki do recenzji.
Monika Sawicka – autorka książek: O Kajtku szczęściarzu, Mimo wszystko, M do kwadratu, Kruchość porcelany, Kolejność uczuć, Gra wstępna, Demi Sec, Dobrze, ze jesteś, Część całości.

4 komentarze:

  1. Monika Sawicka,już sprawdziłam jakie książki są w naszej dukielskiej bibliotece.Jest "Dobrze,że jesteś" jak rozumiem to 1 część tej , o której tu piszesz (Za rok o tej porze). Przy okazji znów dowiaduję się o autorce ,z którą przez jej książki nie miałam okazji się zapoznać.Postaram się poprawić w tej kwestii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie miałam jeszcze przyjemności poznać twórczości tej autorki, ale chętnie nadrobię zaległości, ponieważ uwielbiam literaturę polską.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cieszę się,że Was zainteresowalam:)

    OdpowiedzUsuń