Przejdź do głównej zawartości

Sztuka kochania - Michalina Wisłocka

źródło: Agora
Pod koniec ubiegłego roku do księgarń trafiło wznowienie Sztuki kochania Michaliny Wisłockiej. W latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku była to jedna z najbardziej pożądana książka w PRL.

Obecne wydanie zostało uzupełnione o rozdział o aktualnych, najnowszych i dostępnych metodach antykoncepcji. Było to konieczne, ponieważ rozdział poświęcony środkom antykoncepcyjnym, napisany przez samą autorkę, mocno się zdezaktualizował.


Sztuka kochania to jedna z wielu książek do których wróciłam po latach. Pamiętam swoje zdumienie, kiedy odkryłam ją pośród książek rodziców. Jeszcze bardziej zdziwiona byłam, kiedy opowiedziano mi w domu, jakim pożądanym towarem była ta książka i jak trudno ją było zdobyć. Szokiem dla mnie był fakt, że o seksie w latach młodości mojej mamy się nie mówiło, a książki uświadamiające dzieci pojawiły się dużo, dużo później… 

Choć sama byłam uświadamiana przez rodziców, z pomocą odpowiednich książek, to poradnik Michaliny Wisłockiej okazała się dla mnie niezwykle cenną lekturą. Mądrą, pełną fachowej wiedzy i porad. I jest tak do dziś.

Czym jest Sztuka kochania?


Kompendium wiedzy. Książka propagującą wiedzę o tym czym jest sex, seksualność i potrzeba miłości. Do dziś nie straciła na wartości. Jest interesującym i dobrym przewodnikiem po świcie seksu i miłości.  W latach siedemdziesiątych łamała tabu, obalała mity i wywoływała wielkie pobrudzenie. Dziś, po wielu wielu latach, jest czymś w rodzaju mądrego przewodnika, książką poświęconą sprawom intymnym, napisaną z wielkim wyczuciem i kulturą.

Kto powinien przeczytać Sztukę kochania?


Wszyscy, bez wyjątku. I młodzi i starzy. Młodym odpowie na wszystkie ważne pytania. Co ważne, dla młodych, będzie to dawka wiedzy, która wyrwie ich z zagubienia i takiego młodzieńczego rechotu i wulgarności - reakcji często związanych z opowiadaniem sobie o seksie.  Osobom dojrzałym pomoże odnaleźć przyjemność w życiu miłosnym, być może pozwoli naprawić błędy lub się otworzyć. 




Michalina Wisłocka - lekarka, ginekolog, cytolog i seksuolog. Prekursorka w kwestiach świadomego macierzyństwa i leczenia niepłodności.

Komentarze

  1. Raczej mnie ta książka nie zainteresowała ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaskakujące, że książka wydana po raz pierwszy w 1976 roku nadal nie traci na aktualności. Niesamowicie ciekawa! Udało Ci się obejrzeć już film o biografii Michaliny Wisłockiej? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gandalfie drogi! Nie oglądałam filmu. Słyszałam jedynie opinie znajomych. Intryguje mnie również biografia Micaliny Wisłockiej pióra ... no właśnie! Pióra Violetty Ozminkowski czy Konrada Szołajskiego? Czytałeś Gandalfie? Polecasz szczególnie którąś z nich? :)

      Usuń
  3. Mnie koleżanki zachecały. Niestety szkoda mojego czasu na tą książkę, zdecydowanie nie polecam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek - Asia Olejarczyk

źródło:Wydawnictwo Dreams O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to bardzo interesująca propozycja dla rodziców kilkulatków.  Autorka książki - Asia Olejarczyk - w przystępny i bardzo przyjazny sposób porusza tematy związane z miłością, okazywaniem uczuć, seksualnością człowieka oraz różnicami pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Ekspozycja - Remigiusz Mróz

Ekspozycja jest najnowszą powieścią sensacyjną, która wyszła spod pióra obiecującego, młodego pisarza o nazwisku Mróz. Jest też pierwszą częścią przygód piekielnie inteligentnego acz obcesowego komisarza Wiktora Forsta, który za dużo pije, za mało śpi, ale dużo główkuje. Bohater odrobinę irytujący, ale o wiele bardziej imponujący swoją wiedzą, oczytaniem i umiejętnością wyciągania wniosków.

Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka - Martin Sodomka

źródło: Prószyński i Ska Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka Martina Sodomki to nowość dla dzieci powyżej siódmego roku zycia, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.