Przejdź do głównej zawartości

Przenosiny - Arthur Geisert

źródło: Wydawnictwo Zakamarki
Przenosiny to kolejna książka w serii HISTORIA BEZ SŁÓW wydana przez Wydawnictwo Zakamarki.

Dla mnie, i moich testerów, to pierwsze spotkanie z serią książeczek obrazkowych od wyżej wymienionego wydawnictwa.



Obejrzawszy książeczkę bez testerów zastanawiałam się, czy obrazki znajdujące się w książce nie są zbyt skomplikowane dla dzieci w wieku trzy plus. Czy będą w stanie wyartykułować wszystko, co widzą na kartach książki?

Moje obawy okazały się bezpodstawne. Moi testerzy z ogromną radością oglądali obrazki i razem ze mną dopowiadali kolejne elementy tej opowieści. 

Książeczka opowiada historię wyspy, na której ląduje nasiono, Mieszkańcy wyspy zasadzają je w ziemi. Na domiar złego znajdujący się na wyspie wulkan zionie ogniem. 

Historia jest doskonałą bazą do pierwszych doświadczeń z książką. Może być początkiem świetnej przygody, ponieważ pole do jej interpretacji przez małego czytelnika jest wprost ogromne.

Historia została skonstruowana w taki sposób, że dzieci czytają o całej palecie emocji, wielu sytuacjach, w których można odczytać wiele różnych reakcji. Dzieci we wspaniały sposób używają swojej wyobraźni. I doskonale czerpią ze swoich malutkich doświadczeń.



Bardzo dziękuję Wydawnictwu Zakamarki za egzemplarz książki do recenzji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek - Asia Olejarczyk

źródło:Wydawnictwo Dreams O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to bardzo interesująca propozycja dla rodziców kilkulatków.  Autorka książki - Asia Olejarczyk - w przystępny i bardzo przyjazny sposób porusza tematy związane z miłością, okazywaniem uczuć, seksualnością człowieka oraz różnicami pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Ekspozycja - Remigiusz Mróz

Ekspozycja jest najnowszą powieścią sensacyjną, która wyszła spod pióra obiecującego, młodego pisarza o nazwisku Mróz. Jest też pierwszą częścią przygód piekielnie inteligentnego acz obcesowego komisarza Wiktora Forsta, który za dużo pije, za mało śpi, ale dużo główkuje. Bohater odrobinę irytujący, ale o wiele bardziej imponujący swoją wiedzą, oczytaniem i umiejętnością wyciągania wniosków.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.