9 marca 2017

Przenosiny - Arthur Geisert

źródło: Wydawnictwo Zakamarki
Przenosiny to kolejna książka w serii HISTORIA BEZ SŁÓW wydana przez Wydawnictwo Zakamarki.

Dla mnie, i moich testerów, to pierwsze spotkanie z serią książeczek obrazkowych od wyżej wymienionego wydawnictwa.Obejrzawszy książeczkę bez testerów zastanawiałam się, czy obrazki znajdujące się w książce nie są zbyt skomplikowane dla dzieci w wieku trzy plus. Czy będą w stanie wyartykułować wszystko, co widzą na kartach książki?

Moje obawy okazały się bezpodstawne. Moi testerzy z ogromną radością oglądali obrazki i razem ze mną dopowiadali kolejne elementy tej opowieści. 

Książeczka opowiada historię wyspy, na której ląduje nasiono, Mieszkańcy wyspy zasadzają je w ziemi. Na domiar złego znajdujący się na wyspie wulkan zionie ogniem. 

Historia jest doskonałą bazą do pierwszych doświadczeń z książką. Może być początkiem świetnej przygody, ponieważ pole do jej interpretacji przez małego czytelnika jest wprost ogromne.

Historia została skonstruowana w taki sposób, że dzieci czytają o całej palecie emocji, wielu sytuacjach, w których można odczytać wiele różnych reakcji. Dzieci we wspaniały sposób używają swojej wyobraźni. I doskonale czerpią ze swoich malutkich doświadczeń.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Zakamarki za egzemplarz książki do recenzji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz