16 marca 2017

Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata - Catherine Ripley

źródło: Prószyński i S-ka
Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata to książka, która wciągnie Wasze dzieci na dobrych kilkanaście wieczorów.

Jest tak ciekawie skonstruowana, że nie tylko przedszkolak, któremu sami będziecie czytać dowie się całej masy ważnych i mądrych rzeczy, ale też starsze, już samodzielnie czytające dziecko, znajdzie tu coś dla siebie.Książka została podzielona na kilka dużych działów. Między innymi: „Przed snem”, „W supermarkecie”, czy „W kuchni”. Dzięki takiemu zabiegowi, dokonano usystematyzowania wiedzy zawartej w książce. Problemy wyjaśniane są tu prosto i klarownie. Spisane językiem dostosowanym do dziecka, ale też takim, że dziecko poszerzy swoje słownictwo w znacznym stopniu.

źródło:  Domowa Księgarnia

Przyznam, że sama z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam księgę. Mojej małej testerce aż oczy błyszczały. Ba! Na kilka spraw do tej pory nie zwróciła uwagi. Na przyskład na to, że przy kąpieli marszczy jej się skóra palców u rak. Teraz – skrupulatnie sprawdza występowanie tego zjawiska.

Książka jest nie tylko mądra, ale też pięknie ilustrowana. W całości to (obowiązkowa) pozycja, którą możecie kupić każdemu dziecku, zarówno chłopcu jak i dziewczynce.

 źródło:  Domowa KsięgarniaBardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz książki do recenzji.Catherine Ripley – redaktorka pisma dla dzieci.

1 komentarz: