13 kwietnia 2016

Ballada o drobnym karciarzu - Lawrence Osborne

Ballada o drobnym karciarzu Lawrence’a Osborne’a to powieść obok, której mało kto przejdzie obojętnie. Albo pokocha tę historię, albo znienawidzi. 

Autor opisuje najczarniejsze i najgorsze cechy istniejące w człowieku. Tym razem wykreował bohatera uwięzionego w straszliwych szponach hazardu. Lord Doyle jest hazardzistą z przeszłością, który dla kilku żetonów w kasynie, zrobi wszystko. 


Na swojej drodze spotyka prostytutkę inną, niż wszystkie, z którymi miał dotąd do czynienia. Spotkanie z młodą kobietą odmieni jego życie na zawsze.

Osborne napisał powieść, która skupia się na istocie natury ludzkiej. Jego bohaterowie są z gruntu dobrzy, ale coś lub ktoś sprawił, że zaplątali się w sieć zła, nałogu, co zaprowadziło ich na skraj przepaści.

Ballada o drobnym karciarzu to historia upadku. Dowód na to, że w pewnych okolicznościach zwyciężają w człowieku najgorsze instynkty. Z drugiej strony to opowieść dająca nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno na pokutę i żal za swoje grzechy. Powieść błaha z pozoru, w rzeczywistości sięga głęboko do ludzkiej duszy i umysłu.Dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova za egzemplarz ksiązki do recenzji.
Lawrence Osborne - brytyjski pisarz, dziennikarz i podróżnik. W Polsce ukazały się tylko dwie jego powieści - Przebaczenie oraz Ballada o drobnym karciarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz