Przejdź do głównej zawartości

Ballada o drobnym karciarzu - Lawrence Osborne

Ballada o drobnym karciarzu Lawrence’a Osborne’a to powieść obok, której mało kto przejdzie obojętnie. Albo pokocha tę historię, albo znienawidzi. 

Autor opisuje najczarniejsze i najgorsze cechy istniejące w człowieku. Tym razem wykreował bohatera uwięzionego w straszliwych szponach hazardu. Lord Doyle jest hazardzistą z przeszłością, który dla kilku żetonów w kasynie, zrobi wszystko. 


Na swojej drodze spotyka prostytutkę inną, niż wszystkie, z którymi miał dotąd do czynienia. Spotkanie z młodą kobietą odmieni jego życie na zawsze.

Osborne napisał powieść, która skupia się na istocie natury ludzkiej. Jego bohaterowie są z gruntu dobrzy, ale coś lub ktoś sprawił, że zaplątali się w sieć zła, nałogu, co zaprowadziło ich na skraj przepaści.

Ballada o drobnym karciarzu to historia upadku. Dowód na to, że w pewnych okolicznościach zwyciężają w człowieku najgorsze instynkty. Z drugiej strony to opowieść dająca nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno na pokutę i żal za swoje grzechy. Powieść błaha z pozoru, w rzeczywistości sięga głęboko do ludzkiej duszy i umysłu.



Dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova za egzemplarz ksiązki do recenzji.




Lawrence Osborne - brytyjski pisarz, dziennikarz i podróżnik. W Polsce ukazały się tylko dwie jego powieści - Przebaczenie oraz Ballada o drobnym karciarzu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek - Asia Olejarczyk

źródło:Wydawnictwo Dreams O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to bardzo interesująca propozycja dla rodziców kilkulatków.  Autorka książki - Asia Olejarczyk - w przystępny i bardzo przyjazny sposób porusza tematy związane z miłością, okazywaniem uczuć, seksualnością człowieka oraz różnicami pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Ekspozycja - Remigiusz Mróz

Ekspozycja jest najnowszą powieścią sensacyjną, która wyszła spod pióra obiecującego, młodego pisarza o nazwisku Mróz. Jest też pierwszą częścią przygód piekielnie inteligentnego acz obcesowego komisarza Wiktora Forsta, który za dużo pije, za mało śpi, ale dużo główkuje. Bohater odrobinę irytujący, ale o wiele bardziej imponujący swoją wiedzą, oczytaniem i umiejętnością wyciągania wniosków.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.