9 kwietnia 2016

Kim był Leonardo da Vinci? - Roberta Edwards

Kim był Leonardo da Vinci? to kolejna książka, która ukazała się w serii Wielcy i sławni, nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Dokonania Leonarda Da Vinci, a także mnogość jego zainteresowań przyprawiają o zawrót głowy nawet dorosłych czytelników. W tej krótkiej opowieści, życiorys i dokonania mistrza, zostały przedstawione chronologicznie, prostymi słowami, tak, by dziecko bez problemu przyswoiło sobie wiedzę zawartą w książce. A jest jej tam niemało.

Postać Leonarda została połączona z takimi pojęciami, jak druk czy renesans, tak, by ukazać młodemu czytelnikowi Włocha w jak najszerszym świetle.

Dodatkowo, książkę uzupełniają rysunki ułatwiające dziecku zrozumienie pewnych terminów, zdarzeń i miejsc.

Bardzo cenię serię Wielcy i sławni, ponieważ przedstawia dzieciom portrety znanych osób z różnych okresów historii, z całego świata, w sposób przystępny i zrozumiały dla młodego czytelnika. Seria przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6 lat.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz książki do recenzji.


Seria Wielcy i sławni – w przystępny sposób przybliża dzieciom sylwetki znanych naukowców, odkrywców, czy wynalazców.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz