11 kwietnia 2016

PRZEDPREMIEROWO: Wioska morderców - Elisabeth Herrmann

Wioska morderców Elisabeth Herrmann to historia zbrodni, która wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Czytelnik gubi się w domysłach, a jego ciekawość jest tak pobudzona i rozpalona, że czyta i nie może przerwać. Nie liczy się nic, prócz rozwiązania zagadki…

W berlińskim ogrodzie zoologicznym pekari pożerają ciało nieznanego mężczyzny. O zbrodnię zostaje oskarżona pracownica zoo, która przyznaje się do winy. Za chwilę ma ruszyć proces bezwzględnej morderczyni, a prasa już zwęszyła „gorący temat”… Dociekliwa policjantka Sanela Beara przyczyniła się do ujęcia sprawczyni zbrodni. Jednak młodej kobiecie nie dają spokoju pewne szczegóły dotyczące tamtego wydarzenia. Wściubianie nosa w nie swoje śledztwa, przekraczanie uprawnień służbowych i granie na nerwach przełożonym wydają się być ulubionym zajęciem młodej policjantki.

Tymczasem, oskarżona o popełnienie morderstwa w zoo - Charlie Rubin- zostaje poddana badaniom psychiatrycznym, w celu wykluczenia lub potwierdzenia jej poczytalności, w trakcie popełnienia przez nią przestępstwa. Opiekujący się oskarżoną specjaliści usilnie próbują namówić kobietę do rozmowy. Ta jednak milczy…

Elisabeth Herrmann napisała historię będącą połączeniem thrillera psychologicznego z klasyczną powieścią kryminalną, w której umiejętnie połączyła grozę, niedowierzanie, brutalność zbrodni oraz najgorsze i najgłębiej skrywane ludzkie odruchy, o jakich słyszał świat. Doskonale nakreśliła swoich bohaterów, którzy są wyraziści i niebanalni. Czytający z przejęciem towarzyszy im w odkrywaniu kolejnych fragmentów układanki.

Wioska morderców sprawi, że porzucicie cały świat na rzecz tej, mrożącej krew w żyłach, pełnej pułapek i napięcia, opowieści.


PREMIERA KSIĄŻKI:
12.04.2016


Tom II - recenzja 


Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz książki do recenzji.
Elisabeth Herrmann – wiele lat zajmowała się dziennikarstwem. Obecnie autorka poczytnych książek. Laureatka nagród: Radio Bremen Crime oraz Crime Fiction 2012. 

3 komentarze:

  1. Jest to książka, na którą mam ochotę od kiedy przeczytałam jej pierwszą zapowiedź. Cieszę się, że bohaterowie są wyraziści, a akcja zasługuje na wiele pochwał. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Będę na nią polować <3

    Pozdrawiam serdecznie ;]
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń