28 kwietnia 2016

Sekrety letniej nocy - Lisa Kleypas

Lisa Kleypas i jej Sekrety letniej nocy to lekka i przyjemna lektura na wiosenny i letni odpoczynek, dla kobiet, które mają akurat ochotę, znów poczuć się, jak podlotki marzące o księciu z bajki.

Historia dziewczyny z dobrej, ale ubogiej rodziny zapewni Wam kilka miłych chwili. Do tego piękne suknie i dobrze opisane realia połowy dziewiętnastego wieku. 


Młode angielskie dziewczęta pragną poślubić idealnego mężczyznę z jak najlepszej rodziny. Trzy przyjaciółki wkraczają w życie towarzyskie  i stają się pannami na wydaniu. 

Bohaterka tej powieści zakocha się w muskularnym „dorobkiewiczu”, który, ku jej zaskoczeniu, zacznie bardzo ją pociągać i intrygować. Wyniknie z tego lekka, opowieść o pożądaniu i miłości…  O samej fabule nic więcej nie powiem, ponieważ ma to być, z założenia recenzja, nie streszczenie książki.

Muszę przyznać, że ta niezobowiązująca, lekko naiwna i pachnąca harlequinem lektura pozwoliła mi odpocząć i pozwolić pracować wyobraźni. Tak po prostu, dla relaksu.

Lisie Kleypas udało się napisać uroczy romans historyczny, który pozwala się odprężyć i zapomnieć o otaczającym nas świecie.


Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz książki do recenzji.Lisa Kleypas - amerykańska pisarka, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz