13 października 2016

Jesień magii - Dorota Wieczorek

źródło: Wydawnictwo Skrzat
Dorota Wieczorek, autorka książek fantasy dla młodzieży powraca z oryginalną powieścią. 

Jesień magii to historia nastoletniej Mallory, w której życiu dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Ma wrażenie, że jej ojciec coś przed nią ukrywa a sny, które śni są tak naprawdę rzeczywistością, która się spełnia.  Nie wie jeszcze, że te nocne wizje są przepustką do innego świata, którego jest integralną częścią.

Historia nastolatki to próba wniesienia czegoś nowego do literatury dziecięcej i młodzieżowej. Z jednoczesnym oddaniem hołdu pewnym postaciom, wątkom i zdarzeniom z najważniejszych dzieł literatury fantasy.


Dorota Wieczorek, czerpiąc z tego bogatego źródła, stworzyła dopracowaną fabułę, w której każdy szczegół i element układanki ma swoje wyznaczone miejsce. Poprzez wplecenie legendarnej bajki o śpiącej królewnie zyskała efekt tajemnicy. Sprawiła, że młody czytelnik będzie się głowił nad książką. Jej kolejne karty oraz zakończenie będą dla niego zagadką.

Cała opowieść ma też bardziej uniwersalne przesłanie. Nastolatka uświadamia sobie, czym jest odpowiedzialność za samą siebie oraz innych. Wzrasta także jej świadomość, co do czekających ją trudów życia w przyszłości. Autorka, w specyficzny sposób poruszyła kwestie kontaktów dzieci z rodzicami, nieporozumień, kłótni, chęci chronienia własnego dziecka przed okrutną rzeczywistością.

Jesień magii to klarowna i wciągająca konsolidacja fantastyki, baśni z dydaktycznym przesłaniem. To także dobrze napisana historia oraz ciekawie wykreowani bohaterowie, z którymi młody czytelnik z chęcią będzie się identyfikował.Bardzo dziękuje Regałowi Nowości oraz Wydawnictwu Skrzat za egzemplarz książki do recenzji.
Dorota Wieczorek – autorka książek dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz