20 października 2016

Otulone ciemnością - Hanna Greń

źródło: Wydawnitwo Replika
Otulone ciemnością Hanny Greń to narracja pełna tajemnicy, niedomówień i zaskakujących zwrotów akcji.

Swoich stałych czytelników autorka przyzwyczaiła już do tego, że jej kryminalne historie to połączenie świata przestępczego z zazębiającą się z nią policyjną codziennością. Obie te płaszczyzny są pełne brutalności, rynsztokowego języka i twardych reguł gry, którym nie powinno się przeciwstawiać.Tym razem, do zabójstwa dochodzi w Cieszynie. Ofiarą jest młoda kobieta, a okoliczności w jakich ją znaleziono, w połączeniu z faktem w jaki sposób sprawca pozostawił jej ciało, wprawiają w konsternację miejscowych policjantów.

Sprawę zabójstwa prowadzi intrygująca i bardzo profesjonalna komisarz policji Benita Herrera. Kobieta silna i wzbudzająca respekt wśród swoich podwładnych. Jej pierwsze przypuszczenia, co do osoby mordercy, okazują się bezpodstawne. Na dodatek wszystkie tropy na jakie natrafia pani komisarz okazują się prowadzić donikąd. Czy Benicie uda się znaleźć mordercę? Czy fascynujący ją znany biznesmen o podejrzanej reputacji rzeczywiście nie jest zamieszany w morderstwo?

Najnowsza powieść Hanny Greń naprawdę was zaskoczy. Mam wrażenie, że autorka z każdą swoją kolejną książką coraz lepiej czuje się w swojej skórze. Mylenie tropów, gmatwanie i kluczenie wychodzą jej z nadzwyczajną łatwością. A to wszystko razem przekłada się na niebywale interesującą, a jednocześnie niezwykle spójną historię kryminalną.
Bardzo dziękuję Regałowi Nowości oraz Wydawnictwu Replika za egzemplarz książki do recenzji.

 Hanna Greń – autorka powieści kryminalnych Cień Sprzedawcy Snów i Cynamonowe dziewczyny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz