16 października 2016

Irlandzkie łąki. Mieć odwagę, by marzyć. Tom I - Susan Anne Mason

źródło : Dreams
Irlandzkie łąki. Mieć odwagę, by marzyć. Tom I to osadzona w realiach początku dwudziestego wieku powieść o miłości i dojrzewaniu.

Brianna i Colleen O’Leary to córki zamożnego irlandzkiego imigranta, który emigrując do Stanów Zjednoczonych postawił sobie za cel podniesienie statusu I znaczenia swojego nazwiska.


Jego córki to piękne panny na wydaniu, dla których ojciec pragnie znaleźć jak najlepszych kandydatów na mężów. Jak się pewnie domyślacie, dziewczęta ani myślą wychodzić za mąż…

Susan Anne Mason napisała uroczą powieść o dziewczętach marzących o edukacji, przyjemnościach ora prawdziwej miłości. Ciekawie skontrastowała siostry, które są kompletnie odmienne w swoich charakterach, usposobieniu i sposobie postępowania.

Muszę się Wam przyznać, że mam słabość do powieści osadzonych w okresie belle époque i wcześniej. Wprawiają mnie w dobry nastrój. W przypadku tego tytułu nastawiłam się na historię o buntowniczkach kroczących ramie w ramię z sufrażystkami. Co prawda, przeczytałam uroczy , prostolinijny romans o bardzo niewinnych panienkach, ale nie jestem rozczarowana. Opisy dawnego życia, bali i pięknych damskich toalet mają swoją cenę.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Dreams za egzemplarz książki do recenzji.

Susan Anne Mason – amerykańska pisarka, autorka romansów osadzonych w początkach XX wieku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz