2 października 2016

Żywopłot - Dorit Rabinyan

źródło: Smak Słowa
Czy w dzisiejszych czasach możliwa jest miłość bez przyszłości? Miłość bezwarunkowa, szczera i namiętna, jednak niemogąca trwać otwarcie i w pełni zakwitnąć?

Żywopłot Dorit Rabinyan to pięknie napisana współczesna powieść miłosna. 

Opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy oddają się uczuciu, choć wiedzą, że muszą kryć się przed spojrzeniami i uwagami najbliższych, a świadomość nieuchronnego końca ich bliskości nie spowalnia ich ani na chwilę.

Bohaterem tej zaplątanej, a jednocześnie tak urzekającej historii miłosnej, jest dwója młodych ludzi, zamieszkująca w Nowym Yorku. Łączy ich uczucie, podobna wrażliwość, dzieli pochodzenie i miejsce pierwotnego zamieszkania. Ona - Izraelka, on – Palestyńczyk. Ich dusze i ciała połączyły się w jedno, na przekór polityce, ludziom i wszelkim wyobrażeniom o właściwej miłości.

O ich związku wie niewielu. Nie wszyscy są im przychylni. Oni starają się nie przejmować światem zewnętrznym. Chcą potraktować swoją miłość jak cytrynę, z której wycisną wszystkie najlepsze soki. 

Kochając się i spędzając ze sobą czas czują zbliżający się koniec ich bliskości. Choć nie brak w ich maleńkim, miłosnym świecie zawirowań i sprzeczek, to wciąż darzą się gorącym uczuciem.

Żywopłot nie jest zwyczajną historią miłosną. To przede wszystkim opowieść o ludzkim bólu i cierpieniu przemieszanym z pragnieniem pokoju oraz normalnego życia. Pięknie i starannie spisana opowieść, uświadamia nam, że miłość nie jest uczuciem, które wszystko przezwycięży. Nie tym razem, bo miłość to nie tylko wspólne tematy do rozmów i noce pełne namiętności. Potrzeba czegoś jeszcze. Czego? Przekonajcie się sami.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Smak Słowa za egzemplarz książki do recenzji.

Dorit Rabinyan – izraelska pisarka, laureatka wielu prestiżowych nagród. Jej powieści przetłumaczono już w kilkunastu językach na świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz