27 października 2016

Inna podróż - Lotta Olsson

źródło: Wydawnictwo Zakamarki
Orzesznica i Mrówkojad to para wiernych przyjaciół. Są razem na dobre i na złe. Choć czasem mają siebie dosyć, nigdy nie myślą o zakończeniu swojej znajomości.


Lotta Olsson stworzyła wprost wymarzoną parę przyjaciół, która dzięki nadanym im cechom ludzkim bawi przedszkolaki i starsze dzieci. 


Dzięki wspólnemu spędzaniu czasu dzieci uczą się od nich, czym jest prawdziwa przyjaźń. Dowiadują się, że poznawanie świata to najciekawsza z przygód naszego życia, a otwartość na świat oraz innych, to najlepsza umiejętność, jaką możemy zdobyć w życiu.

Inna podróż jest pierwszą książką z serii opowiadającą o perypetiach Mrówkojada i Orzesznicy. Nieważne, od której z nich rozpoczniecie lekturę, ważne, że to uczynicie.
źródło: Domowa Księgarnia

Za sprawą tej, jakże dla nas dorosłych uroczej, relacji pomiędzy Orzesznicą a Mrówkojadem, wasze dziecko zrozumie, czym jest prawdziwa przyjaźń, nauczy się akceptować wady i zalety, nie tylko innych, ale i własne.

Jestem pod dużym wrażeniem mądrości przekazu historii o Orzesznicy i Mrówkojadzie. Jest to jedna z najlepszych i najciekawszych bajek, dostępnych dla dzieci na polskim rynku wydawniczym.


Lotta Olsson – szwedzka poetka i autorka książek dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz