12 czerwca 2017

Czarne narcyzy - Katarzyna Puzyńska

źródło: Prószyński i S-ka
Wielbicielom polskich kryminałów przedstawiać autorki nie muszę. Dla mniej zorientowanych wspomnę tylko, że Katarzyna Puzyńska, pisząc od kilku lat kolejne tomy o policjantach z Lipowa, wyraźnie inspiruje się książkami z tego nurtu wydawanymi w Skandynawii. Bardzo często mówi się również, że jest ona polską Camilą Läckberg,

Rzeczywiście, format jest bardzo zbliżony do tego, jakim operuje szwedzka pisarka w swoich kryminałach Mimo podobieństw książki Katarzyn Puzyńskiej wcale nie są nudne. 


Autorka potrafi doskonale odwzorować realia polskiej prowincji, dorzucić do tego kilka istotnych problemów społecznych i doskonale żonglować emocjami swoich bohaterów.

Tym razem, w trakcie lektury, skupiamy się na legendzie o nawiedzonym domu drwala. Historii, która od wielu lat jest jedną z najmroczniejszych opowieści opowiadanych przez okolicznych mieszkańców. 

Dodatkowo, będący na niekończącym się życiowym zakręcie, Daniel Podgórski zostaje wmieszany w sprawę zabójstwa bezdomnych mężczyzn. Czy ten przygnieciony problemami policjant aż tak bardzo pogubił się w życiu, że stał się mordercą?

Co tym razem ukrywają mieszkańcy? Po raz kolejny autorka pokazała, że na ludzkich emocjach zna się jak mało kto i potrafi nimi manewrować. Umiejętnie przenieść na papier i wpleść je w zachowanie swoich bohaterów. Ludzi o niejednej twarzy.  Osób,  dla których najważniejsza jest ta twarz zewnętrzna, ta widoczna dla innych. Zaś to, co ukryte, ma pozostać w cieniu.

Stali i wierni czytelnicy książek Katarzyny Puzyńskiej będą zachwyceni Czarnymi narcyzami. Książka wciąga, intryguje i zaskakuje z częstotliwością godną podziwu. Dla mnie to jedna z najlepszych odsłon sagi o Lipowie. Niedająca zasnąć i wciągająca do wnętrza fabuły.


Pozostałe tomy znajdziesz tutaj.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz książki do recenzji.
Katarzyna Puzyńska- z wykształcenia jest psychologiem a z zamiłowania pisarką. Autorka serii kryminalnej Lipowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz