15 czerwca 2017

Prawie bajki. Twarde prawo, ale prawo - Jakub Skworz, Przemysław Liput


Prawie bajki. Twarde prawo, ale prawo to już druga książeczka poświęcona edukacji prawnej, napisana z myślą o dzieciach.


źródło: PmQ sp. z o.o
Ta, jest historią nieco bardziej obszerna, niż ta wykreowana w pierwszej książeczce. Porusza problem ponoszenia odpowiedzialności za popełnione wykroczenia W tym przypadku jest to nieumyślne uszkodzenie mienia. Czyn popełniony przez dziecko, za który otrzymuje ono mandat.

Co w tym wypadku należy zrobić? Kto ponosi za to odpowiedzialność? I w jaki sposób można zminimalizować konsekwencje tego czynu?

Jakub Skworz stara się uświadomić dzieciom, rodzicom również, że za swoje czyny trzeba ponieść konsekwencje, ale znając prawo można owe konsekwencje złagodzić, bez szkody dla żadnej ze stron.

Odnoszę wrażenie, że autor, niesiony zapewne sukcesem pierwszej książeczki, napisał historię bardziej przemyślaną i o dużo bardziej rozbudowanej fabułę. Pozwoliło to nie tylko nawiązać głębszej więzi z bohaterami, ale też dało możliwość lepszego rozpisania problemu. Co za tym idzie młody czytelnik może go lepiej i szybciej zrozumieć.

Mam nadzieję, że na rynku pojawią się kolejne tomy z tego cyklu, po to, by nasze dzieci lepiej znały prawo. Dzięki temu wyrosną na świadomych swoich praw, obowiązków i możliwości, obywateli.


Przeczytaj więcej o pierwszej książce - Prawie bajki.Nieznajomość prawa szkodzi.

KSIĄŻKĘ KUPISZ TU.Bardzo dziękuję Wydawcy  PmQ sp. z o.o. za egzemplarz książki do recenzji.

Jakuba Skworz- autor bajek dla dzieci
Przemysław Liput - ilustrator

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz