3 sierpnia 2017

Jem (to co kocham) i chudnę - Maciej Szaciłło, Karolina Szaciłło

Wydawnictwo Zwierciadło
Książka ukazała się na rynku już jakiś czas temu, ale ja dopiero ją przeczytałam. Zwróciłam na nią uwagę przy okazji, którejś promocji na Tanie czytanie – książki i ebooki w promocji.

Zaintrygował, mnie tytuł. Jest nieco przewrotny. Autorzy rzeczywiście jedzą to, co kochają i mają doskonałą sylwetkę. Ale czy o to tutaj chodzi?  O zdrowe jedzenie i bycie fit?  Czy tylko?


Karolina i Maciek to autorzy popularnego bloga Medytujemy. Spod ich pióra wyszło już kilka innych opozycji poświęconych odżywianiu.

Ta książka to połączenie książki kulinarnej i poradnika. Jest w niej masa smakowitych przepisów na ciekawe dania, z których można skomponować całodzienny jadłospis. Są opisane pod względem trudności i co dla mnie istotne, napisano, ile mniej więcej wyjdzie porcji danego dania.

Posiadam tę książkę w formie ebook. Nie ukrywam, że z powodu szalenie atrakcyjnej ceny. I jakoś zupełnie nie przeszkadza mi, że patrzę na czarnobiałe zdjęcia. Książka kulinarna jako ebook nie zawiodła moich oczekiwań. Może dlatego, że najważniejsza dla mnie jest treść i sens czytanych słów. Zawsze.

Oprócz przepisów znajdziecie w tej książce dużo rozważań o samoakceptacji i miłości do swojego ciała. Przypomnicie sobie o tym jak ważna jest celebracja posiłku i nasze podejście do kwestii odżywiania. Autorzy przekonują, że to, co siedzi nam w głowach pomaga lub przeszkadza nam we właściwym kształtowaniu naszego myślenia o własnym ciele, a co za tym idzie o naszym odżywianiu się codziennie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz