17 sierpnia 2017

Czas odzyskany . Alivja w krainie czasów. Tom III - Ałbena Grabowska

źródło: Wydawnictwo Zwierciadło
Stało się. Jestem kompletnie rozczarowana po lekturze ostatniego tomu trylogii pióra Ałbeny Grabowskiej. Dlaczego?Drugi tom był wyraźnie słabszy od pierwszego, tak jakby autorka nieco pogubiła się w założonej sobie koncepcji fabularnej. Miałam nadzieję, że tom trzeci przyniesie poprawę, ale… niestety tak się nie stało.

Bardzo mi przykro, że to wszystko piszę, ponieważ w recenzji o pierwszej części poświęconej Alicji, pisałam, że Grabowska jest pisarką, która pisze dla kobiet o nieco bardziej wyszukanych gustach, jeśli chodzi i literaturę kobiecą. 

Tymczasem mam przed sobą historię, którą śmiało można nazwać czytadłem niskich lotów. A zawsze staram się przestrzegać przed taką lekturą.

O fabule niewiele mogę właściwie powiedzieć, ponieważ w zasadzie jej nie ma. Możemy jedynie podzielić ją na czas w trakcie II Wojny Światowej i po jej zakończeniu.

Może byłoby lepiej dla tej opowieści, gdyby zatrzymać ją w momencie zakończenia wojny. W takim kształcie mamy od pewnego momentu ciąg kuriozalnych zdarzeń, które zupełnie burzą to, co już stworzono.

Wielka szkoda, niestety tego nie czytaj.Tom I znajdziesz tutaj
Tom II znajdziesz tutajAłbena Grabowska- z wykształcenia jest lekarzem, z zamiłowania pisarką, do tej pory na rynku ukazały się książki jej autorstwa pod następującymi tytułami: Coraz mniej olśnień, Lot nisko nad ziemią, Stulecie winnych. Tom 1. Ci którzy przeżyli, Stulecie winnych. Tom 2.  Ci którzy walczyli.

1 komentarz:

  1. A to szkoda. Jeszcze nie czytałam wcześniejszych tomów, ale i tak chciałabym.

    OdpowiedzUsuń