14 lipca 2015

Bękart - Kamil Cywka

Kamil Cywka debiutuje na polskim rynku wydawniczym powieścią Bękart, która uczestniczyła w konkursie na literacki debiut roku 2014.

To historia Mateusza, jego rodziny i najlepszych kolegów, którzy w życiu dostali niewiele i raczej niewiele mogą od życia oczekiwać. Dorastają w biednej dzielnicy, gdzie patologia i upadek są chlebem powszednim, a widoków na lepsze życie raczej brak.


Jednak, główny bohater, mimo kiepskich warunków, nie poddaje się i uparcie walczy o godną egzystencję. Wychowuje go nie dom, lecz ulica. Jego życie to nieustanna walka o przetrwanie. Mimo, że błądzi, wciąż pozostaje dobrym człowiekiem z nadzieją na lepsze jutro.

Bękart, to poważna historia o poważnych problemach, o tym, ze każdy z nas z ciężko pracującego człowieka może stać się nikim i niczym wobec własnych słabości i nałogu. Ta powieść to poruszające świadectwo życia w upadku z zachowaniem resztek godności.

Dzięki żywym dialogom i „językowi ulicy” autorowi udało się oddać klimat życia z takich dzielnic, jak ta zamieszkiwana przez głównego bohatera.

Bękart to przykład trudnego życia i obrazu biedy, jakiej wiele w kraju, ale Kamil Cywka postarał się by czytelnik ujrzał w tym ciemnym, zapyziałym i zatęchłym skupisku patologii i biedy iskierkę życia oraz nadziei.


Bękart jest jedną z najciekawszych i doskonale oddających rzeczywistość powieści o charakterze społecznym, jaka wpadła mi ostatnio w ręce.


Bardzo dziękuję Regałowi Nowości za egzemplarz recenzencki książki.
Kamil Cywka – publicysta i bloger, na polskim rynku wydawniczym debiutuje powieścią Bękart

1 komentarz:

  1. Dziękujemy za cudowną recenzję.
    Regał Nowości

    OdpowiedzUsuń