25 lipca 2015

Alex - Pierre Lemaitre

Alex to druga część trylogii o sprawach kryminalnych, rozwiązywanych przez komisarza Camille’a Verhoeven’a, autorstwa Pierre’a Lemaitre’a.

Zwykle nie lubię zbytniego wodzenia za nos, ale tym razem zabawa była przednia. Alex, to kolejna perełka, która wyszła spod pióra tego świetnego, francuskiego pisarza.


W tej pozycji wszystko jest tajemnicze, niejednoznaczne, mające drugie dno. Alex jest kobietą, ofiarą, ale czy tylko? Kto kim steruje i w jaki sposób?  Co determinuje nasze zachowanie? Co sprawia, że mordujemy lub stajemy się ofiarami mordu? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w kolejnej powieści Lemaitre’a.

Poznacie, też, tę ”dzielną” stronę komisarza, który zmagając się z demonami przeszłości, będzie się starał, jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki.

Camille Verhoeven po raz kolejny pokazuje nam, że jest doskonałym, inteligentnym śledczym, ale tym razem ujawnia nam więcej ze swoich technik przesłuchań, dzięki czemu świetnie się bawimy raz stojąc po jednej, raz po drugiej stronie barykady.

O fabule ani słowa, bo w przypadku tego gatunku będzie to głupota. Będzie, jak zawsze u Lemaitre’a, interesująco, intrygująco i wciągająco. I tak za dużo przeczytacie na okładce książki. Niestety…!!!!!


Jest sensacyjnie, wartko i inteligentnie.. Czyli tak, jak powinno w dobrej powieści z nurtu sensacyjno- kryminalnego.Pierre Lemaitre – francuski pisarz i scenarzysta. Autor takich książek jak: Alex, Do zobaczenia w zaświatach, Ofiara, Suknia ślubna, Zakładnik, Koronkowa robota.

1 komentarz: