2 lipca 2015

Kochanek z Malty. Włoski romans - Melissa Moretti

Kochanek z Malty. Włoski romans jest połączeniem romansu z powieścią obyczajową. Poznajemy tajemnice bajecznie bogatej rodziny Agostinich oraz codzienne życie ich służby.

Głównymi bohaterami powieści są Anna i Paul. Ona jest pokojówka, pracująca w rzymskiej rezydencji od jakiegoś czasu. Zna wszystko i wszystkich. Wiele widziała i słyszała, poza tym nic nie umknie jej uwadze. Z kolei Paul, to młody człowiek pochodzący z Malty, który dopiero co rozpoczyna pracę w charakterze szofera Agostinich.


O ile o Annie wiemy wszystko, to Paul jest najbardziej tajemnicza postacią książki, która powoli odsłania przed pozostałymi bohaterami książki oraz czytelnikiem, tajemnice swojego życia. Jak ta sytuacja wpłynie na bogatych i biednych zamieszkujących rezydencję? Na pewno będzie zaskakująco i ciekawie.

Kochanek z Malty. Włoski romans, to lekka powieść obyczajowa ze szczyptą romansu. Romansu przeradzającego się w piękne i trwałe uczucie, którego nic nie jest w stanie zniszczyć.

Ta opowieść jest też historią o tym, że pieniądze dają wiele, ale niekoniecznie tego, co człowiek pragnie najbardziej, czyli poczucia bezpieczeństwa i prawdziwego szczęścia.

Oprócz poważnej nuty, miłości i upału mamy tu też piękne widoki na rzymskie ulice, place i zabytki. W pewnym sensie jest to rodzaj reklamy dla Wiecznego Miasta w uroczej, bardzo romantycznej formie.

Kochanek z Malty. Włoski romans, to idealna pozycja na lekką lekturę w okresie letniego wypoczynku. 


Bardzo dziękuje Regałowi Nowości za przekazanie egzemplarza książki do recenzji.


Melissa Moretti – włoska pisarka, Kochanek z Malty włoski romans jest jej pisarskim debiutem.

1 komentarz:

  1. Dziękujemy za fajną recenzję :)
    www.regalnowosci.pl

    OdpowiedzUsuń