17 lipca 2015

Bajecznie bogaci Azjaci - Kevin Kwan

Bajecznie bogaci Azjaci to opowieść o najbogatszych ludziach Azji, których majątki szacowane są na miliony dolarów, a członkowie rodzin wiodą życie, jak z nowobogackiej bajki.

W ich świecie liczą się gadżety, piękne domy i markowe ubrania. Podróże odrzutowcem są jak przejazd zwyczajna taksówką. Nowych strojów mają na pęczki, ale czy mają prawdziwych przyjaciół?


Kolejną bardzo ważną kwestią, a wręcz najważniejszą jest pochodzenie danej rodziny. Nikt niepożądany, niżej urodzony, według specyficznych standardów przyjmowanych przez samych miliarderów, nie ma prawa wejść głębiej w ich elitarne kręgi.

Mimo wszechobecnej nowoczesności, zdobywania majątku w najnowszych obszarach gospodarki, azjatycka rodzina wciąż funkcjonuje na bazie tradycji. Moda modą, ale tradycja jest tradycją. Koniec kropka.

Od dziewcząt wymaga się szybkiego zamążpójścia. Najlepiej zrobienia tak zwanej dobrej partii, czyli usidlenia dobrze urodzonego i bogatego mężczyzny. To najważniejsze kryteria doboru męża. Jeśli azjatycka panna na wydaniu wybierze inteligentnego, przystojnego mężczyznę z niższej klasy, to takie małżeństwa są ledwie tolerowane, a mąż dostaje odpowiednie miejsce w szeregu kręgów rodzinnych i towarzyskich.

Niby bajeczne życie pełne beztroski i luksusu, ale czy na pewno? Główną bohaterką  Bajecznie bogatych Azjatów jest Rachel Chu, która wkracza w świat azjatyckich bogaczy u boku swojego chłopaka, który jest jednym z nich. Jednak, ku zdumieniu Rachel, Nick wiedzie zupełnie inne życie, niż to, które Rachel zobaczy w Azji. Jak to jest możliwe?

Czy świat azjatyckich bogaczy jest światem kultury , inteligencji i luksusu? Czy to połączenie w ogóle jest możliwe? Czy Rachel odnajdzie się w nieznanym dla siebie świecie? Koniecznie przeczytajcie Bajecznie bogatych Azjatów.


Kevin Kwan stworzył zabawną, pełną ironii opowieść o egzystencji azjatyckich bogaczy w zderzeniu z prawdziwą rzeczywistością. Ta książka to świetna satyra azjatyckiego high life’u w zderzeniu z azjatyckim skromnym portfelem. Dobrze się czyta, świetnie przy tym pławiąc w książkowym luksusie.


Dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova za egzemplarz książki do recenzji.

Kevin Kwan – urodzony w Singapurze, wychowany w uprzywilejowanej sferze. Jego książka „Bajecznie bogaci Azjaci” została dobrze przyjęta. Obecnie pracuje nad kolejną książką o podobnej tematyce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz