12 sierpnia 2015

Ofiara - Pierre Lemaitre

Ofiara jest ostatnim tomem trylogii opowiadającym o pracy i życiu komisarza Camille’a Verhoeven’a, autorstwa Pierre’a Lemaitre’a.

Tom trzeci i ostatni zamyka wszystkie dotychczasowe wątki, o których wcześniej czytając poprzednie tomy, nie pomyślano, ze nie zostały zamknięte. Komisarz Verhoeven rozwiązuje zagadkę napadu na sklep jubilerski. Ofiarą przestępstwa jest jego bliska znajoma, z którą Camille jest osobiście, mocno związany.


Ofiara jest najbardziej bliskim i osobistym spotkaniem z Verhoeven’em. To głównie on rozwiązuje zagadkę napadu. To on zdobywa nowe poszlaki i tropy. Przez samotną walkę ze złem napędza sobie kłopotów i naraża się przełożonym, czego jednak nie zrobi się dla bliskiej sobie osoby.

Dla mnie jednak, trzeci tom jest najsłabszy. Owszem, znajduję w nim tajemnicę i wartką akcję, ale rozwiązanie zagadki nasuwa mi się bardzo wcześnie i właściwie samo. Brakuje mi w Ofierze elementu kompletnego zaskoczenia.

Nie mniej jednak, trzy spotkania z komisarzem Camille’m Verhoeven’em będę wspominać bardzo dobrze. O całej trylogii będę pamiętać, jak o opowieści kryminalnej na bardzo wysokim poziomie.  
Pierre Lemaitre – francuski pisarz i scenarzysta. Autor takich książek jak: Alex, Do zobaczenia w zaświatach, Ofiara, Suknia ślubna, Zakładnik, Koronkowa robota.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz