1 sierpnia 2015

Fanklub bułeczek z rozmarynem - Aleksandra Seghi

Fanklub bułeczek z rozmarynem Aleksandry Seghi to świetne połączenie uroczego przewodnika z mini książką kucharską. Autorka opowiada nam o swoim życiu we Włoszech, jednocześnie prowadząc do miejsc, gdzie, jako zwyczajni turyści pewnie byśmy nie trafili.

Znam Toskanię całkiem nieźle, ale dzięki Aleksandrze Seghi z przyjemnością odkryję ją ponownie, wchodząc kuchennymi drzwiami. Skieruję swoje kroki do miejsc, gdzie w trakcie poprzednich pobytów we Włoszech niedane mi było być. Ba! Nawet o nich nie wiedziałam.

Zabytki Toskanii znam świetnie, ogólnie kulinaria również nie sami obce. W trakcie takich wypraw śmieciowemu jedzeniu i jedzeniu obleganemu przez turystów mówię „nie”. 

Dzięki Fanklubowi bułeczek z rozmarynem odkryję raj dla podniebienia. Przy kolejnym pobycie w Toskanii z przyjemnością skieruję swoje koki i pojemny żołądek do miejsc opisanych w książce.

Dla odważnych, autorka zamieściła w swojej książce smaczne przepisy. Ukazując nam przy tym prostotę włoskiej kuchni. Dla chcącego nic trudnego.

Przy opracowywaniu planu toskańskiej podróży możemy urządzić sobie mała toskańską, domową knajpkę we własnej kuchni. Mniam!
Aleksandra Seghi  - filolog włoski, Polka mieszkająca we Włoszech, autorka kilku książek o tematyce kulinarnej,  oprócz tego m.in. prowadzi blog o turystyce w Toskanii www.turystawtoskanii.blogspot.com

1 komentarz: