Przejdź do głównej zawartości

Sztuka jedzenia po francusku. O gotowaniu i miłości w Paryżu - Ann Mah

źródło: Black Publishing
Sztuka jedzenia po francusku. O gotowaniu i miłości w Paryżu to interesujące spojrzenie na kuchnię francuską. Spojrzenie osoby z zewnątrz, a jednocześnie pasjonatki i postaci, która ma duże pojęcie o gotowaniu.

Ann Mah z zawodu dziennikarka, pewnego dnia przenosi się ze Stanów Zjednoczonych do Paryża. Ponieważ jej czas w Paryżu nie jest niczym skrępowany, a dodatków doskwiera jej samotność, postanawia poświęcić swój czas na wycieczki kulinarne po całej Francji.


Efektem jej podróży do najróżniejszych zakątków republiki jest ta oto książka.  

Mah umieściła w niej szereg przepisów, historii związanych z tradycjami kuchni francuskiej i wreszcie anegdotami i opowieściami z życia ludzi, którzy bezpośrednio i pośrednio tworzą francuską kuchnię od środka.

Ta książka to nie tylko książka kucharska, ale także opowieść o miłości do gotowania. To historia pasji, która dla niejednego człowieka może stać się sposobem na życie.





Ann Mah  - amerykańska dziennikarka i pisarka. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek - Asia Olejarczyk

źródło:Wydawnictwo Dreams O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to bardzo interesująca propozycja dla rodziców kilkulatków.  Autorka książki - Asia Olejarczyk - w przystępny i bardzo przyjazny sposób porusza tematy związane z miłością, okazywaniem uczuć, seksualnością człowieka oraz różnicami pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Ekspozycja - Remigiusz Mróz

Ekspozycja jest najnowszą powieścią sensacyjną, która wyszła spod pióra obiecującego, młodego pisarza o nazwisku Mróz. Jest też pierwszą częścią przygód piekielnie inteligentnego acz obcesowego komisarza Wiktora Forsta, który za dużo pije, za mało śpi, ale dużo główkuje. Bohater odrobinę irytujący, ale o wiele bardziej imponujący swoją wiedzą, oczytaniem i umiejętnością wyciągania wniosków.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.