22 sierpnia 2015

PRZEDPREMIEROWO: Lewy brzeg - Anna Kasiuk

Lewy brzeg autorstwa Anny Kasiuk to wzruszająca opowieść o współczesnej miłości między dwojgiem młodych ludzi. Miłości stanowiącej pomost miedzy dwoma, skrajnie od siebie różnymi, światami. Tylko czy miłość jest w stanie pokonać wszystkie napotkane na swojej drodze przeszkody?

Majka jest dwudziestokilkuletnią kobietą, która jakiś czas temu zraziła się do płci przeciwnej. Kocha swój zawód - psychologa dziecięcego - ponad wszystko. Choć problemy małych pacjentów zdają się ja czasem przytłaczać, to wszystko, co robi dla maluchów ze swojej poradni, robi z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Oprócz dzieci w jej życiu najważniejszy jest ojciec i przyjaciółka z dzieciństwa. Majka dzieli swoje poukładane i przewidywalne dla siebie życie między pracę, ojca i kochaną Ewę. Jej świat wywraca się do góry nogami z chwilą pojawienia się w nim zamkniętego w sobie i bardzo ją pociągającego Pawła.


Paweł, tajemniczy młody mężczyzna, pojawia się w życiu młodej kobiety nagle i niespodziewanie. Jego obecność obudzi w Mai nieznane jej dotąd uczucia. Kobieta poczuje się z jednej strony przytłoczona obezwładniającym ją pożądaniem i uczuciem zakochania, ale z drugiej strony poczuje się nareszcie bezpieczna, zaopiekowana, a co najważniejsze akceptowana jako kobieta.

Jednak tajemnica Pawła ciąży nad miłością kochanków. Paweł nie zwrócił na Majkę uwagi przypadkowo. Tajemnica z przeszłości matki Mai jest ściśle powiązana z rodzina Pawła, ale ten nie informuje o tym kobiety. Dla niego uczucie do dziewczyny jest czymś bardzo zaskakującym i niespodziewanym. Mimo początkowych oporów mężczyzna poddaje się uczuciu, zatajając przed ukochaną prawdę o swojej przeszłości…

Lewy brzeg to udana kontynuacja literackiej przygody Anny Kasiuk, która w prosty i mądry sposób, bez zbędnych upiększeń, pisze o miłości dwojga ludzi. Majka jest bohaterką bardzo zdystansowaną, zamkniętą w swoim świecie i odrobinę bojaźliwą. Paweł jest otwarty, zdecydowany i porywczy. Są jak ogień i woda. Dzieli ich podejście do życia, miejsce zamieszkania i charakter, łączy wzajemne pożądanie i ...miłość?

Lewy brzeg to doskonała książka o miłości realnej. Miłości, która może naprawdę się zdarzyć. To opowieść o wątpliwościach względem drugiego człowieka i obdarowania go nadmiernym zaufaniem. To świetnie napisana historia miłości prawdziwej, lecz niepozbawionej troski i lęku o wspólną, szczęśliwą przyszłość.

Zapewne czas pokaże zaciekawionym czytelnikom, co autorka zaplanowała dla głównych bohaterów serii Łowiska w kolejnym tomie swojej powieści.


Bardzo dziękuję Wydawnictwu Replika za egzemplarz recenzencki książki.
Anna Kasiuk- autorka książek Po piąte- nie zabijaj i Lewy brzeg- Łowiska tom I.

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. W takim razie będę zaglądać do Ciebie w poszukiwaniu recenzji ;)

   Usuń
 2. Świetna powieść. Na mnie także wywarła ogromne wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urzekł mnie między innymi realizm tej książki i jej prostota. Tam nie ma żadnego zbędnego zdania.

   Usuń
 3. Czytałam już o tej książce pozytywne recenzje. Mam ją w planach.

  OdpowiedzUsuń