14 września 2015

PRZEDPREMIEROWO: Tajemnica rodu Sogliano - Sveva Casati Modignani

Tajemnica rodu Sogliano to kolejna książka znanego duetu pisarskiego znad Tybru, a mianowicie Bice Cairati i Nullo Cantaroni czytelnikom znanym bliżej, jako Sveva Casati Modignani.

Ród Sogliano jest bogaty i potężny, a swoją pozycję zbudował na handlu koralem. Członkowie rodu wiodą ustabilizowane i pełne ciepła rodzinnego życie aż do momentu nagłej śmierci głowy rodziny, która spada na nich jak przysłowiowy grom z jasnego nieba…


Tajemnica rodu Sogliano nie jest kolejną opowieścią o oderwanym życiu w bogactwie i luksusie. To historia ludzi, którzy ciężką i wytrwałą pracą oraz miłością do koralu wypracowali sobie pozycję rodu o znamienitych tradycjach i wielkiej fortunie, którą zawdzięczają własnym talentom i ciężkiej harówce od rana do nocy.

Główną bohaterką powieści jest Orsola Sogliano, która po nagłej śmierci męża musi zmierzyć się z rolą głowy rodu i osoby odpowiedzialnej za prawidłowe funkcjonowanie rodzinnego biznesu, a także harmonijne życie wszystkich członków rodziny.

Największym problemem nie jest jednak nowa hierarchia obowiązków firmowych i rodzinnych, ale tajemnica zmarłego męża, o której wdowa dowiaduje się przypadkowo. Ów sekret nie może pozostać niezauważony przez nikogo, a jego brzemię spada na barki Orsoli.

Wdowa musi odnaleźć się w nowej sytuacji i jednocześnie zapewnić spokój swojej rodzinie bez szkalowania pamięci swojego zmarłego męża. Orsola z bólem podejmuje się niewdzięcznego zadania. Sytuacja, przed którą została postawiona, sprawia, że mierząc się ze swoim bólem i porządkując swoje życie zrzuca z siebie smutek i żal uchylając drzwi do spokoju, szczęścia i harmonii.

Tajemnica rodu Sogliano to ciepła i mądra opowieść o prawdziwym życiu, w którym jest miejsce na smutek i radość, na miłość i złość. To historia ludzi ciężko pracujących, którzy osiągnęli swój sukces dzięki pacy i wsparciu swojej rodziny.

Dodatkowych kolorów i barw nadają tej ciepłej opowieści opisy pięknych włoskich ziem oraz wyrobów wykonywanych z koralu przez rodzinę Sogliano.


Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz recenzencki książki.

PREMIERA KSIĄŻKI 22.09.2015

Sveva Casati Modignani – pseudonim artystyczny włoskiego duetu pisarzy : Bice Cairati i Nullo Cantaroni, którzy wspólnie pisali i publikowali od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego pierwszego roku. Nullo zmarł w dwa tysiące czternastym roku, jednak jego pisarska i życiowa partnerka nie zaprzestała publikacji po jego śmierci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz