30 września 2015

Suka w szołbiznesie - Agata Pruchniewska

Czy znacie Dorotkę niespełnioną aktorkę po uszy tkwiącą w szołbiznesie? Jeśli nie, to właśnie macie szansę ją poznać. Najnowsza porcja przygód Dorotki, czyli Suka w szołbiznesie Agaty Pruchniewskiej właśnie trafiła do księgarń.

Nie martwcie się, że nie przeczytaliście o początkach kariery Dorotki. Jej wielkich marzeniach i planach w konfrontacji z brutalną rzeczywistością szołbiznesu w pierwszej książce Agaty Pruchniewskiej I dobry Bóg stworzył aktorkę.


Dorotka, wciąż niespełniona aktorka dramatyczna, z miejsca zaskarbi sobie Waszą sympatię i ani się obejrzycie, a staniecie się częścią świata Dorotki, w którym królują żelazne zasady szołbiznesu. Te zasady i dziwactwa środowiska artystycznego mieszają się z Dorotki podejściem do życia. Nie da się ukryć, że główna bohaterka wyjątkowo trzeźwo patrzy na otaczający ją świat i na stan własnego konta bankowego.

Dorotka szuka swojego miejsca, stara się rozwijać i zdobywać nowe role. Ma wciąż jeden i ten sam problem. Zanim pomyśli to coś chlapnie i wielka szansa okazuje się wielka klapą. Jednak nasza bohaterka nie traci pogody ducha i wiary we własne możliwości. Choć mogłaby mieć tej wiary w siebie o wiele, wiele więcej.

Tym razem, miejsce "Księcia z bajki" zajmie Suka. I wierzcie mi - Suka ma większe parcie na szkło, niż sama Dorotka, o czym przekonacie się czytając książkę. Suka jest też doskonałym kompanem w podróży i wspaniałym towarzyszem życia. Ale czy na pewno tylko ona? Kiedy poznacie Sukę bliżej, inaczej spojrzycie na swojego czworonoga i nie obce będzie Wam pytanie, „Dlaczego ten pies tak mi się przygląda?!”.

Suka w szołbiznesie to doskonale wyważona porcja obserwacji świata artystycznego i poczucia humoru. Agacie Pruchniewskiej udało się za prostym i nieskomplikowanym językiem ukryć całe pokłady ironii oraz dystansu do świata i życia.


Bardzo dziękuję Regałowi Nowości za egzemplarz recenzencki książki.Agata Pruchniewska – autorka książek: I dobry Bóg stworzył aktorkę, Suka w szołbiznesie.

2 komentarze: