5 września 2015

Tak dobrze mnie znasz - A. J. Rich

Tak dobrze mnie znasz to kolejna książka w serii Kobieca strona thrillera Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Tym razem to historia Morgan, młodej psycholog, która pewnego dnia znajduje ciało swojego narzeczonego w swoim mieszkaniu. Wszystko wskazuje na to, że zabójcami jej ukochanego są jej kochane psy…


Historia opisana w książce jest literacką wersją historii Kathy Rich, prywatnie przyjaciółki autorek książki, które ukryły się pod literackim pseudonimem A. J. Rich. Niestety sama Kathy nie zdążyła opisać swojej historii, zrobiły to za nią jej przyjaciółki.

Morgan Prager studiuje psychologię a ściślej wiktymologię, czyli w wielkim skrócie, naukę o badaniu roli ofiary w genezie przestępstwa. Na potrzeby swoich badań Morgan stwarza kilka wirtualnych profili randkowych w sieci, dla kobiet o określonym charakterze i zachowaniu. W ten sposób bada zachowanie potencjalnych partnerów, którzy według jej naukowych szablonów prezentują określone typy zachowania.

W trakcie badań, na jednym z serwisów randkowych, Morgan poznaje Bennetta, tajemniczego młodego mężczyznę, który ujmuje ją swoją inteligencją, przymiotami charakteru i charyzmą. Jednak ma pewną wadę, nie lubi pupili Morgan - trzech psów, które młoda kobieta przygarnęła ze schroniska dla zwierząt.

Po śmierci narzeczonego młoda pani psycholog przeżywa szok, żal, poczucie straty, pustkę oraz ogromne poczucie winy. W trakcie sesji terapeutycznych, mających na celu pomóc jej uporać się z tragicznymi wydarzeniami, analizuje wnikliwie swój związek miłosny. Wnioski z tego płynące oraz jej głęboka potrzeba wyjaśnienia sprawy oraz chęć ratowania pupili przed śmiercią, popycha ją ku śledztwu na temat życia i poczynań zmarłego narzeczonego…

Tak dobrze mnie znasz to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, w którym nie wszyscy bohaterowie są tym, za kogo się podają, a ich przeszłość jest równie zaskakująca, co przerażająca. To również doskonale skonstruowana opowieść o psychopatach i socjopatach, których postępowanie i cechy charakteru zostały w odpowiedni sposób wkomponowane w fabułę, nadając tej historii więcej powagi i grozy. Ciekawym aspektem książki jest też kwestia opieki i sposobu wychowania psów, które pod opieką niewłaściwego człowieka mogą zmienić się w najgorszą z możliwych bestii.

Tak dobrze mnie znasz to ciekawa historia z wartką akcją, od której nie można się oderwać. To bardzo ciekawe i trzymające w napięciu połączenie psychologii, sensacji i thrillera, które daje czytelnikowi kawałek dobrej lektury.


Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz recenzencki książki.A.J. Rich – pseudonim literacki Amy Hempel i Jill Ciment.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz