8 września 2016

Immunitet - Remigiusz Mróz

źródło: Czwarta Strona
Remigiusz Mróz zdążył już przyzwyczaić czytelników do regularnego zapełniania ich regałów swoimi kolejnymi książkami. Immunitet, czwarta część z bestsellerowej serii, poświęcona sądowym zmaganiom Chyłki i Oryńskiego, trafiła właśnie na księgarskie półki.

Ilekroć sięgam po nowy tom o tym nietuzinkowym prawniczym duecie, zastanawiam się czy autor nie spadnie z wysokiego konia, na którego był uprzejmy się wspiąć, rozpoczynając tę znakomitą serię. Po raz kolejny muszę powiedzieć, że moje obawy okazały się nieuzasadnione.


Remigiusz Mróz znów funduje nam wartką akcję, ostre zwroty i dużo nowości fabularnych. Jego bohaterowie po raz kolejny pokazują, czym dla obrońcy powinna być kwestia obrony swojego klienta. Zawsze i bez względu na wszystko.

Chyłka wraz Kordianem broni swojego kolegi ze studiów prawniczych, dziś jednego z najmłodszych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Sędzia zostaje oskarżony o morderstwo, którego jego zdaniem nie popełnił, a jego obrończyni napominana jest „życzliwymi ostrzeżeniami” o szybką rezygnację z prowadzenia sprawy. Kordian i Joanna drążą, szukają, pytają nadeptując niejednemu na odcisk, by tylko wybronić swojego klienta. Jednocześnie w paradę sprawie wchodzą ich prywatne perypetie i zawirowania 

Ponownie autor daje do zrozumienia czytelnikowi, że uwielbia żonglować prawniczymi zagadnieniami, a bieżące wydarzenia w kraju i na świecie odbijają się echem w jego powieści. Jest zatem szybko, zaskakując i z hukiem.

Immunitet nie odstaje poziomem od poprzednich tomów serii. Ponownie jest to historia świeża i frapująca, której zakończenie jest tak absurdalnie zaskakujące, że nawet nie będę próbować go szerzej komentować. Po pierwsze, by jeszcze bardziej Was zaintrygować, a po drugie zwyczajnie odebrało mi mowę. I nawet po kilku dniach od lektury nie wiem, co mogę na ten temat sensownego napisać. Nie tego się spodziewałam. Snułam zupełnie inne przypuszczenia.

Recenzje pozostałych tomów:


Bardzo dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz książki do  recenzji.
Remigiusz Mróz – z zawodu prawnik. Jest autorem między innymi: Chór zapomnianych głosów, Parabellum (trzy tomy), Turkusowe szale, Wieża milczenia, Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, W cieniu prawa.

2 komentarze:

  1. Również uważam, że fabuła po raz kolejny jest świeża i dobrze poprowadzona. Finał sprawił, że do tej pory funkcjonuję w emocjonalnym szoku :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Marta, dziękujemy za podzielenie się recenzją z użytkownikami Gandalfa. Twoja recenzja z pewnością pomoże przekonać niezdecydowanych do sięgnięcia po Immunitet :)

    OdpowiedzUsuń