10 czerwca 2015

Łatwo przyszło, łatwo poszło - Charlaine Harris

Łatwo przyszło, łatwo poszło  jest kolejną, szóstą już odsłoną, perypetii młodej bibliotekarki z Lawrenceton. Aurora wiedzie spokojne i ustabilizowane życie u boku męża. Po dawnych przygodach i kryminalnych zagadkach pozostało jej tylko wspomnienie.

Niespodziewanie dla niej i męża pojawia się w ich życiu siostrzenica Martina- Regina, która wprowadza w ich uporządkowaną egzystencję spore zamieszanie. W wyniku zaskakujących okoliczności Bartell’owie zmuszeni są przeprowadzić się na farmę i przez jakiś czas zostać…rodzicami. 


Ta nowa dla "Roe" sytuacja skłania ją do refleksji i przemyśleń.W tej zaskakującej dla wszystkich sytuacji, bohaterka odkrywa w sobie nieznane dotąd uczucia, a jej stosunki z mężem ulegają pewnej zmianie. Czy to wszystko odbije się na życiu młodej bibliotekarki?

"Roe" na nowo czuje dreszczyk emocji i strachu, i z ogromnym zaangażowaniem stara się rozwikłać aferę, w której, chcąc nie chcąc, się znalazła. Krok po kroku dokonuje rozwiązania zagadki, które jest dla niej, co najmniej zaskakujące.

Nie obędzie się tez bez niespodziewanych zwrotów akcji i tragicznych konsekwencji toczących się wypadków, a główna bohaterka musi znaleźć w sobie siłę, by sprostać kolejnej nadciągającej burzy w swoim życiu. Nie będzie to ani miłe, ani proste, ale niestety konieczne.

Charlaine Harris doskonale udaje się kreować postać detektywa amatora w spódnicy i choć to już kolejne spotkanie czytelnika z bibliotekarką, to  format nie zużywa się, a Aurora wciąż tryska świeżością i imponuje czytelnikowi bystrością umysłu.


Łatwo przyszło łatwo poszło to miła i lekka propozycja dla czytelników chcących się odprężyć. Mimo lekkiego tonu nie brakuje w niej tematów związanych z kobiecymi problemami i marzeniami. W pewnym sensie jest, to również porcja powieści obyczajowej o życiu amerykańskich kobiet oraz ich sposobie postrzegania świata.  


Za egzemplarz recenzencki bardzo dziękuję Regałowi Nowości.Charlaine Harris-amerykańska pisarka, autorka wielu bestsellerowych powieści sprzedanych w milionach egzemplarzy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz