22 czerwca 2015

Ostre przedmioty- Gillian Flynn

Ostre przedmioty Gillian Flynn miały być pasjonującym thrillerem z zagmatwaną tajemnicą. Niestety, okazały się tanią historyjką ze zbyt dużym zagęszczeniem skrzywionych emocjonalnie bohaterów.

Historia głównej bohaterki zamiast współczucia i zaciekawienia wywołuje politowanie i żal, że… w ogóle została wymyślona. Generalnie tytuł tej książki należałoby zmienić na „Rodzinna psychopatia”. 


Na domiar złego ta książka jest bardzo zła pod względem warsztatowym. Sztuczne dialogi, płytcy bohaterowie. Generalnie miałko i bez polotu.

Jeśli autorka obrała sobie za cel, obrzydzenie mi prowincji Stanów Zjednoczonych, to akurat to, doskonale jej się udało. W jej historii amerykańska prowincja oraz jej mieszkańcy są niewykształceni, ograniczeni, okaleczeni emocjonalnie i pogrążeni po szyję w bagnie beznadziei i szarości życia codziennego.

Rozwiązanie zagadki jest tak dziwne, a co najgorsze przewidywalne już na półmetku książki, a jeśli tak się dzieje, to znaczy, że z fabułą jest bardzo źle. I właściwie, to tyle, co można napisać o tej pozycji. Jaka treść, taka recenzja.
Gillian Flynn – amerykańska publicystka telewizyjna i pisarka. Jest autorką trzech powieści: Ostre przedmioty, Mroczny zakątek i Zaginiona dziewczyna

2 komentarze:

  1. To jest właśnie to , widzisz na okładce slogan typu "Najlepszy kryminał roku" i właściwie już powinna się zapalić czerwona lampka, bo mam wrażenie, że teraz takie "zapewnienie" znajdziemy na co drugiej książce. Kryminały i thrillery są wśród moich ulubionych gatunków i strasznie nie lubię się zawodzić... :(
    /Pozdrawiam,
    Szufladopółka

    OdpowiedzUsuń