17 czerwca 2015

Łódź - Clara Salaman

Łódź, Clary Salaman, to opowieść o małżeństwie, które w trakcie swoich wymarzonych wakacji trafia na pokład jachtu tajemniczego małżeństwa.

John i Clem podróżują po Europie stopem przeżywając różne przygody. Między innymi narażają się gangsterom, co zmusza ich do panicznej ucieczki. Przypadkowo trafiają na pokład tajemniczego jachtu, którym podróżują Anne i Frank z córeczką.Początkowo podróż zapowiada się na bardzo miłą i ekscytującą przygodę w idealnym towarzystwie. Jednak, historia tajemniczego małżeństwa jest jak skomplikowana i zagadkowa układanka, którą młode małżeństwo odkrywa i układa powoli, a jej całkowite ułożenie jest dla nich ogromnym szokiem.

Podróżując z Johnem i Clem odkrywamy pasjonujący  świat morskiej przygody i tego, co w żeglowaniu najpiękniejsze. Poznajemy tajniki obsługi jachtu oraz dowiadujemy się jak wygląda życie na łodzi w trakcie dłuższej morskiej podróży.

Oprócz sielankowego opisu morskiej przygody mamy tu jeszcze: dreszczyk emocji, tajemnicę i zagadkowych bohaterów. Do tego dochodzą niepokojące fakty z ich życia połączone z teraźniejszością.

Łódź Salaman to  intrygująca sieć, spleciona z tajemnicy, przygody i miłości do żeglarstwa. Niestety interesująca w minimalnym stopniu. Fabuła książki została rozciągnięta do granic możliwości.  Ponadto dla osób nie pasjonujących się żeglarstwem, szczegółowe opisy tego „sportu” mogą być po prostu nudne.

Na domiar złego,  poglądy włożone w usta bohaterów są rozwlekłe i kiepsko uzasadnione, co daje wrażenie mówienia bez kompletnego sensu.

Całość jest thrillerem psychologicznym na przeciętnym poziomie.Clara Salaman -  brytyjska aktorka i pisarka. Autorka sztuk teatralnych oraz scenariuszy. Łódź jest drugą powieścią jej autorstwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz