8 października 2015

Motylek - Katarzyna Puzyńska

Debiut literacki Katarzyny Puzyńskiej- Motylek to udany kryminał z rozbudowanym wątkiem społecznym.

Akcja powieści toczy się w Lipowie, małej wsi, gdzie wszyscy żyją cicho i spokojnie, a policja regionalna nie ma wiele do roboty. Na co dzień funkcjonariusze zajmują się drobnymi kradzieżami i bójkami.


Niespodziewanie dla wszystkich zostaje popełnione morderstwo. Początkowo wygląda to na zwykły wypadek. Jednak obawy i przypuszczenia patologa sądowego potwierdzają, że wypadek jest tylko złudnym wrażeniem.

Zamordowana była zakonnicą na co dzień mieszkającą w Warszawie, a jej śmierć jest niezrozumiała i zaskakująca dla prowadzących śledztwo.

Do rozwikłania sprawy zostają zaangażowani wszyscy lokalni policjanci oraz ekspertka komisarz Klementyna Kopp. Śledztwo jest skomplikowane i żmudne. Giną kolejne osoby a policjanci wciąż nie złapali mordercy. Do czasu…

Motylek to ciekawy obraz pracy lokalnych policjantów. Zbrodnia i jej motywy są bardzo intrygujące i ciekawie rozbudowane. Postaci są wyraziste i naturalne.

Jedyne, co może przeszkadzać fanom kryminałów i wyrafinowanych zbrodni, to bardzo rozbudowane tło społeczne oraz obszerne fragmenty traktujące o życiu prywatnym lipowskich policjantów.

Całość to dobrze skonstruowany kryminał z ciekawymi bohaterami, wartka akcją i kilkoma zagadkami dla czytelnika.


Katarzyna Puzyńska- z wykształcenia jest psychologiem a z zamiłowania pisarką. Autorka serii kryminalnej Lipowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz