29 października 2015

Z jednym wyjątkiem - Katarzyna Puzyńska

Z jednym wyjątkiem to kolejna część opowieści o sympatycznych policjantach z komisariatu w Lipowie autorstwa Katarzyny Puzyńskiej.

Tym razem autorka powraca do schematu powieści znanego nam już z Motylka i Trzydziestej pierwszej. Dla mnie było to już nieco nużące. Nie lubię powtarzalności. Ale...


Sam temat intrygi jej rozwinięcie i zakończenie było dla mnie bardzo interesujące i ciekawe. Szachy są dla mnie kompletna zagadką, wiec opis intrygi szachowej był dla mnie czymś niezmiernie wciągającym, a powody zbrodni okazały się dla mnie bardzo zaskakujące.

Dodatkowo cieszy mnie fakt, że korzenie intrygi sięgały tak głęboko wstecz, bo aż do dziewiętnastego wieku. Choć przyznam, że odrobinę brakowało mi obszerniejszego opisu czasów minionych.

Ciekawy był dla mnie też sposób szafowania tropami, który stanowił dla mnie zagadkę do samego końca. Po raz kolejny prawie każdy z bohaterów „miał coś za uszami”, a ja mogłam snuć domysły do woli i dopasowywać mordercę do swoich tropów i podejrzeń.

Nie będę dłużej rozwodzić się nad fabułą, ponieważ zepsuję osobom, które nie znają tej część przyjemność zagłębiania się w lekturze i rozwiązywania zagadki kryminalnej.

Ciekawi mnie zagadka przyszłości komisariatu w Lipowie, choć mój detektywistyczny nos mówi mi, że wszystko skończy się dobrze, czy będzie to po myśli naszych ulubionych bohaterów, przekonamy się w krótce, ponieważ Katarzyna Puzyńska pracuje na kolejną częścią opowieści o lipowskich policjantach.Katarzyna Puzyńska- z wykształcenia jest psychologiem a z zamiłowania pisarką. Autorka serii kryminalnej Lipowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz