12 października 2015

Klątwa Utopców - Iwona Banach

Klątwa utopców Iwony Banach to zgrabna komedia omyłek ze sprytnie wplecionym wątkiem kryminalnym. Na dokładkę mamy też wątek romantyczny, który został tak ubarwiony, że będziecie…pękać ze śmiechu!

To doskonała porcja humoru dla inteligentnego czytelnika. Iwona Banach po mistrzowsku operuje słowem, bawi się nim i żongluje z ogromną wprawą i zręcznością.


Główną bohaterką jest dwudziestokilkuletnia Dagmara, która niespodziewanie musi pojechać do swojego dziadka i poszukać mu pomocy domowej. Towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka, a wkrótce dołącza do dziewcząt narzeczony Dagmary ze swoimi znajomymi. Niespodziewanie znika przyjaciółka dziewczyny, dziadek oraz jego sąsiadka.

Znikniecie tej trójki to początek największego i najdziwniejszego zamieszania, jakie w życiu Dagmary kiedykolwiek nastąpiło. Młoda dziewczyna zostaje wciągnięta w niesamowity wir zdarzeń, który zdaje się nie mieć ani sensu ani końca…

Klątwa utopców to potężna dawka humoru na najwyższym poziomie. Polecana osobom z dużym dystansem do własnej osoby. Pod płaszczykiem humoru kryje się też wiele trafnych uwag na temat naszego  zachowania i naszych charakterów. W książce w dowcipny sposób zostały wyśmiane ludzkie przywary czy wiara w zabobony, demony i temu podobne rzeczy.

Książka imponuje wspaniałym warsztatem pisarskim, bogactwem słowa, dowcipu oraz niebanalnych bohaterów. To świetna i bardzo przyjemna lektura nie tylko na jesienne wieczory.
Iwona Banach –z zawodu tłumaczka. Debiutowała powieścią Chwast, spod jej pióra wyszły także tytuły: Szczęśliwy pech, Lokator do wynajęcia, Pocałunek Fauna, Klątwa utopców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz