27 października 2015

Trzydziesta pierwsza - Katarzyna Puzyńska

Trzydziesta pierwsza to kolejna porcja przygód lipowskich policjantów pióra Katarzyny Puzyńskiej. Po raz kolejny lokalni policjanci muszą zmierzyć się z zaskakującymi wydarzeniami na swoim terenie.

Tym razem nad głowami Daniela Podgórskiego i jego kolegów krążą duchy przeszłości, które niespodziewanie dla nich niosą im tajemnice i zagadki z życia ich ojców, którzy jak wiemy zginęli bohaterską śmiercią.


Katarzyna Puzyńska wprowadziła do swojej kolejnej książki bardzo ciekawy wątek dotyczący sekty. Sama sekta Sobieraja nie istniała w rzeczywistości. Jednak wątek stworzony na potrzeby powieści został skonstruowany bardzo realnie i rzeczowo. Mechanizmy działania tego typu zgromadzeń zostały bardzo ciekawie opisane. To samo tyczy się osób biorących udział w wydarzeniach powiązanych z sektą.

Tym razem autorka zrezygnowała ze schematu i budowy powieści, jaki jest nam znany z poprzednich części cyklu. Było to bardzo dobre posunięcie. Wyszło świeżo i intrygująco. Ani przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, „że to już było.”

Sposób zawiązania intrygi, jej przeprowadzenia i rozwiązania jest typowy dla pisarstwa Katarzyny Puzyńskiej. Tym razem była ona dla mnie na tyle zawikłana, że wciągnęła mnie bez reszty. Choć przyznam, że sposób jej rozwiązania wydał mi się zbyt mało efektowny, ale w całokształcie wypada całkiem dobrze.

Tradycyjnie w życiu bohaterów niewiele się zmienia ich nawyki i przywary pozostają bez zmian, dlatego wracając po raz kolejny do Lipowa, czujemy się jak starzy bywalcy, którzy idealnie wtapiają się w lipowską rzeczywistość.


 Katarzyna Puzyńska- z wykształcenia jest psychologiem a z zamiłowania pisarką. Autorka serii kryminalnej Lipowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz