31 października 2015

PRZEDPREMIEROWO: Utopce - Katarzyna Puzyńska

Utopce to już piąty tom opowiadający o mundurowych z komisariatu w Lipowie. Ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka trzeciego listopada bieżącego roku.

Seria kryminalna Katarzyny Puzyńskiej wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Dla mnie miała ona swoje lepsze i gorsze odsłony, ale ta zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.


Po raz kolejny przekonuję się, że pomysłowość Katarzyny Puzyńskiej w kwestii kolejnego tematu przewodniego na potrzeby sprawy kryminalnej, nie zna granic. Z każdym kolejnym tomem autorka zaskakuje mnie ciekawym motywem i tematem przewodnim zbrodni. Stara się, by ceniony przez czytelników format nie stracił na wartości i wciąż okazywał się intrygujący dla czytającego.

Tym razem główną osią wokół, której kręci się cała intryga jest kwestia wiary w wampiry oraz prawdopodobieństwo ich istnienia. Po raz kolejny policjanci z lipowskiego komisariatu mają za zadanie rozwiązać sprawę kryminalną z przeszłości.  Nie będzie to takie proste, ponieważ sprawcą jest…wampir.

Lipowscy policjanci po raz kolejny badają tropy, odkrywają tajemnice z przeszłości, uparcie dążąc do prawdy. Intryga jest zawikłana i jak to u Katarzyny Puzyńskiej bywa ma swoje drugie dno.

W piątym tomie serii o Lipowie Katarzyna Puzyńska postanowiła skupić się na naszej wierze w zabobony i demony, i choć trochę spróbować rozwikłać zagadkę naszego głębokiego, emocjonalnego zaangażowania w tego typu sprawy.


Po lekturze Utopców mam wrażenie, że styl pisania i sposób przeprowadzenia akcji oraz to wszystko, co składa się na całą powieść zostało o wiele dokładniej przemyślane i dopracowane przez autorkę, niż w poprzednich tomach.  Odnoszę nawet takie, wrażenie, że Katarzyna Puzyńska dojrzała, jako pisarka kryminałów. Jest bardziej konsekwentna i staranna w swoim warsztacie. Stara się bardziej dbać o szczegóły.


Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz recenzencki książki.
PREMIERA KSIĄŻKI:
3.11.2015Katarzyna Puzyńska- z wykształcenia jest psychologiem a z zamiłowania pisarką. Autorka serii kryminalnej Lipowo.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz