8 maja 2016

Sam w domu - Lotta Olsson

źródło: Wydawnictwi Zakamarki
Sam w domu Lotty Olsson to opowieść o przyjaźni między orzesznicą a mrówkojadem. Te sympatyczne zwierzątka, dzięki personifikacji, zyskały przyjazną dla dziecka twarz.

Orzesznica jest najlepszą przyjaciółką mrówkojada, poza Karolem Gustavem- sympatycznym, pluszowym mrówkojadem, we trójkę spędzają całe dnie na rozmowach i zabawie. Tym razem orzesznica wybiera się na kurs na temat zdrowych słodyczy razem z kretem Stellanem, który postanowił korzystać z życia i nie spędzać całych dni w swojej kreciej norze.
źródło: Domowa Księgarnia

Mrówkojad jest zazdrosny o relację orzesznicy i Stellana. Czuje się porzucony i niechciany. W trakcie samotnego pobytu w domu swojej przyjaciółki wpada na pewien pomysł… Jaki? Przekonajcie się o tym razem ze swoimi dziećmi. Gwarantuję Wam świetną zabawę, dużo radości i piękną przyjaźń z mrówkojadem i jego kompanami.
źródło: Domowa Księgarnia

Książeczka łączy w sobie mądrą opowieść o przyjaźni, potrzebie akceptacji i mądrych relacjach z drugą osobą z wesołymi i kolorowymi ilustracjami.
Świetny sposób na spędzanie czasu i rozbudzanie u malucha miłości do książek.


Gorąco polecam!
Książka polecana dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Naturalnie, „przetestowana” :)Bardzo dziękuję Wydawnictwu Zakamarki za egzemplarz książki do recenzji.
Lotta Olsson – szwedzka poetka i autorka książek dla dzieci.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz