5 marca 2016

Krocząc w ciemności - Leonie Swann

Czytając najnowszą powieść Leonie Swann, Krocząc w ciemności, czułam się, jakbym przeczytała jedną z najpiękniejszych i zarazem najgłębszych bajek w życiu. Oczywiście, dla nie całkiem poważnych dorosłych.

Autorka skradła serca czytelników pisząc o owcach rozwiązujących najtrudniejsze kryminalne zagadki. Tym razem spotykamy się…z pchłami, jakże mądrymi i niedocenianymi zwierzętami.Julius Birdwell, złotnik i zapalony treser pcheł, kocha te maleńkie istoty nad życie. Razem, tworzą jeden z najbardziej unikatowych cyrków na świecie. Przedstawienia pchlego cyrku są dla publiczności, jak podróż do innego świata. Świata magii, świateł, alternatywnej rzeczywistości pozbawionej problemów i wszelkiego zła. Jej centrum jest sztuka. Sztuka w wykonaniu pcheł.

Julius i jego pchły przeżywają niesamowite przygody. Spotykają na swojej drodze wiele szalonych, strasznych, ale i pozytywnych postaci.

Powieść Leonie Swann to proza pełna fantastyki, baśniowości i absurdu. Choć nie jest pozbawiona realizmu. Kryje w sobie milion znaczeń, przekazów i warstw. Każdy odczyta ją na swój sposób. Dla każdego będzie to niezapomniana podróż w zupełnie innym kierunku.

Jeśli szukacie w literaturze ożywczej odmienności, pewnego rodzaju mieszanki, która na pierwszy rzut oka wydaje się niestrawna, to właśnie znaleźliście powieść idealną…Bardzo dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz książki do recenzji.
Leonie Swann - autorka entuzjastycznie przyjętych powieści o dzielnych owcach: Sprawiedliwość owiec i Triumf owiec.

5 komentarzy:

 1. Byłam naprawdę zachwycona tą książką. Bawiłam się świetnie podczas lektury, a autorka postarała się nie tylko o absurd, ale też o sporą dozę realizmu. Teraz muszę zapoznać się z owcami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam,że po owcach nic mnie nie zaskoczy, a tu proszę :)

   Usuń
 2. Czasami przydałaby mi się taka książka, na mały reset umysłu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. https://www.olx.pl/oferta/leonie-swann-kroczac-w-ciemnosci-CID751-IDiGUYT.html Zapraszam do kupna :)

  OdpowiedzUsuń