15 marca 2016

PRZEDPREMIEROWO: Unik - Chelsea Cain

Unik to najnowsza czytelnicza propozycja od Wydawnictwa Czwarta Strona, która szesnastego marca trafi do polskich księgarń. 

Chelsea Cain napisała historię dziewczyny, która - jako dziecko stała się obiektem porwania i molestowania seksualnego. Opowieść wstrząsa, szokuje i nie daje spokoju od pierwszej do ostatniej strony.Początkowo wydaje się, że traumatyczne przeżycia z dzieciństwa Kick pozostawiła daleko za sobą. W trakcie lektury poznajemy, jednak, wszystkie tajemnice młodej kobiety. Jej lęki i obsesje napędzają oraz spowalniają ją jednocześnie w działaniu.

Wciągnięta w niezrozumiałą i niebywale niebezpieczną grę, przez tajemniczego Bishopa, musi nie tylko porzucić swoją w miarę uporządkowaną egzystencję, ale i zmierzyć się z własnymi uczuciami. Teoretycznie poszukuje dwójki zaginionych dzieci, ale czy na pewno o to chodzi?

Nic nie wskazuje na to, by chaos, w jakim znalazła się Kick, miał się zakończyć. Choć dziewczyna na chwilę przybywa do spokojnej przystani, nie wie, co czeka ją po zachodzie słońca. Jest sama zdana tylko na siebie.

Unik jest pierwszą częścią historii Kick Lannigan, którą polski czytelnik dostaje do rąk. Opowieść jest pełna zagadek, niedomówień i niespodzianek. Czytając książkę czujemy się, jak człowiek zamknięty w tajemniczym labiryncie, który za wskazówki, mające pomóc w jego uwolnieniu, ma tylko strzępki papieru, na których zapisane są urywki zdań i zdarzeń z przeszłości.Bardzo dziękuję Regałowi Nowości za egzemplarz książki do recenzji.
Chelsea Cain – amerykańska pisarka, znana z pisania trzymających w napięciu thrillerów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz