7 marca 2016

Wyprawa po klucz - Małgorzata Borkowska

Wyprawa po klucz to książka przeznaczona dla młodszych nastolatków. Autorka książki, Małgorzata Borkowska, stworzyła baśniową historię, pełną magicznych zdarzeń i tajemniczych bohaterów.

Jedenastoletni Paweł zamieszkuje tymczasowo u babci. Nie jest tym zachwycony, ponieważ starsza pani wymaga opieki i pomocy, a chłopiec chciałby spędzić czas wedle własnego upodobania, nie oglądając się na potrzeby dorosłych.Niespodziewanie dla chłopca, wizyta u babci jest początkiem największej przygody w jego życiu. Dowiaduje się, że babcia ma swoje tajemnice, którymi zamierza podzielić się z wnukiem. Dla Pawła to początek baśniowej przygody, wyprawy do nieznanego mu świata pełnego fantastycznych postaci. W podróży po klucz do Krzywego Świata towarzyszą mu: Przyjaciel, Mała Dziewczynka i Tygrys, który potrafi mówić.

Przeżywając największą przygodę w swoim krótkim życiu, Paweł, wiele się o sobie dowiaduje. Uczy się między innym pewności siebie. Wyprawa po tajemniczy klucz do innego świata sprawia, że chłopiec nie tylko poznaje nowych przyjaciół, rozwiązuje poznane tajemnice, ale i jest dzięki temu szczęśliwszy.

Debiutancka powieść Małgorzaty Borkowskiej, to próba wniesienia czegoś nowego do literatury dziecięcej i młodzieżowej. Z jednoczesnym oddaniem hołdu pewnym postaciom, wątkom i zdarzeniom znanym nam między innymi z „Władcy Pierścieni”, czy „Opowieści z Narnii”.

Wyprawa po klucz to ciekawa propozycja czytelnicza. Połączenie fantastyki, baśni z dydaktycznym przesłaniem. Pozwala odprężyć się i puścić wodze fantazji. To interesująca próba dopowiedzenia czegoś nowego w fantastyce dziecięcej i wygląda na to, że jest to udany eksperyment.Dziękuję Regałowi Nowości za udostępnienie książki do recenzjiWięcej o książce i możliwościach jej przeczytania znajdziecie  tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz