1 marca 2016

Papierowe serca - Courtney Walsh

Papierowe serca Courtney Walsh to historia Abigail Pressman, która żyje i pracuje w amerykańskiej mekce zakochanych - Loves Park. 

Dziewczynie wydaje się, że jest jedyną niedopasowaną w społeczności osobą, mieszkającą w tej uroczej i popularnej wśród turystów miejscowości. Z jednej strony nie przejmuje się rolą jedynej singielki w mieście, z drugiej zaś brakuje jej stabilnej i szczęśliwej relacji z mężczyzną.„Prawie stara panna”, jeśli wierzyć słowom matki głównej bohaterki, prowadzi małą, uroczą księgarnię, która jest jej pasją i schronieniem przed światem. Niespodziewanie budynek, w którym mieści się jej mała firma, zmienia właściciela. Abigail musi stawić czoła przeciwnościom losu i wcielić w życie ważną zasadę, której uczy ją pewna zamożna wdowa - „Walcz albo giń.”

Papierowe serca to historia lekka, wzruszająca i pełna miłości, ze z góry założonym pięknym zakończeniem. Opowieść, jakich wiele w literaturze kobiecej. Jednak, takie historie jak ta, są dla osoby, potrzebującej dawki pozytywnej energii oraz odrobiny optymizmu, jak porcja gorącej czekolady, która nie tylko rozgrzewa, ale i poprawia nastrój.

Tę ciepłą opowieść o poszukiwaniu miłości i szczęścia, ubarwiają postaci drugoplanowe, które tworzą tło, jakim jest zżyta i solidarna małomiasteczkowa społeczność. A jednocześnie, są barwnymi osobowościami, wnoszącymi do życia Abigail coś ważnego, krzepiącego i zabawnego.

Czytając Papierowe serca, czytelniczki szukające odrobiny nadziei i zapomnienia, znajdą w tej książce coś dla siebie. Dawkę łez, uśmiechu, romantycznego zapomnienia i chwilę przyjemności. Koleje losu właścicielki księgarni są historią o tęsknocie za ustabilizowanym życiem z odpowiednim człowiekiem, który, jak my, nie będzie bez wad. 


Dziękuję Regałowi Nowości i Wydawnictwu Dreams za egzemplarz książki do recenzji.Courtney Walsh – amerykańska pisarka i scenograf.

1 komentarz: