13 marca 2016

Piękno i sztuka, co to takiego? - Oscar Brenifier

źródło: Domowa Księgarnia
Seria książek dla najmłodszych „Dzieci filozofują” od Wydawnictwa Zakamarki to interesująca, nowatorska i bardzo pomocna dzieciom propozycja wydawnicza. 

Piąta książeczka z serii pod tytułem Piękno i sztuka, co to takiego?, której autorem jest Oscar Brenifier, właśnie trafiła do księgarń.Najnowsza część poświęcona została sztuce i wszystkiemu, co związane z tą dzieciną. Mowa w niej o pięknie, natchnieniu czy o pojęciu bycia artystą. Wszystko to, zostało omówione, krok po kroku, od pytania do pytania, w taki sposób, by pomóc dziecku zrozumieć niejasne dla kilkulatka pojęcia.
źródło: Domowa Księgarnia

Jednocześnie, czytający z dzieckiem dorosły otrzymuje do ręki pakiet pomocniczy, który jest pewnego rodzaju instrukcją do przeprowadzenia intelektualnej rozmowy z dzieckiem. Z pomocą książki można śmiało uczyć dziecko dyskusji, myślenia oraz zadawania pytań.

źródło: Domowa Księgarnia
Książka pomoże dziecku nie tylko poszerzyć wiedzę i zrozumieć nieznane pojęcia, ale też nauczyć je stawiania pytań oraz poszukiwania odpowiedzi.
źródło: Domowa Księgarnia

Ta pozycja to wielka zachęta dla najmłodszych do tego, by samodzielnie myśleć i nie bać się pytań. Dzięki tej książce dzieci staną się otwarte na świat, zmianę, wiedzę oraz toczące się wokół zjawiska.

Piękno i sztuka, co to takiego? to książka przeznaczona dla dzieci od lat sześciu.


Bardzo dziekuję Wydawnictwu Zakamarki za egzemplarz książki do recenzji.
Oscar Brenifier – francuski nauczyciel i propagator filozofii, autor książek dla dzieci.2 komentarze:

  1. O kurcze, szczerze mówiąc nie słyszałam nigdy o tym wydawnictwie! Ale książkę polecę bratu, myślę, że z chciałby ją mieć ;)

    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie ;)
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń