Przejdź do głównej zawartości

Śmierć kolekcjonera - Agnieszka Pietrzyk

Śmierć kolekcjonera autorstwa Agnieszki Pietrzyk to historia tajemniczych zgonów, które wstrząsają Elblągiem.


W tej historii wszystkie drogi prowadzą do Hotelu „Pod Lwem”. Tam dzieje się największa część akcji. To tam, swoje kroki kierują, potencjalni zabójcy i przyszłe ofiary mordercy. 

Wszyscy znają wszystkich. Działają w kilku towarzystwach i stowarzyszeniach. Kontakty towarzyskie przeplatają się zaskakującą siecią powiązań.

Elbląg, spokojne i ciche miasto, zostaje zaskoczone pasmem tajemniczych zgonów, a zespół komisarza Kamila Soroki, wraz z prokurator Mileną Łempicką - Krol, starają się dopaść sprawców zbrodni. Jak to zwykle bywa w polskim kryminale – przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości mają swoje tajemnice i sekrety.


Śmierć kolekcjonera nie jest może mrożącą krew w żyłach historią. Przypomina raczej zabawę wątkami, tropami oraz tajemnicami. Wyszło dość zręcznie, choć mnie zabrakło mocniejszego zakończenia. Z drugiej strony bardzo podobało mi się w tej opowieści dostosowanie języka, jakim posługują się poszczególne postaci, do okoliczności w jakich wypowiadają swoje słowa.



Bardzo dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz książki do recenzji.



Agnieszka Pietrzyk - autorka książek: Obejrzyj się Królu, Urlop nad morzem, Pałac tajemnic, Śmierć kolekcjonera.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BONY PREZENTOWE - PRAKTYCZNY PRZEWODNIK - aktualizacja 2020!

źródło: google Na myśl o prezentach robi Ci się słabo? Czy bony prezentowe to idealne rozwiązanie Twojego problemu? Są neutralnym prezentem dla każdego, na dodatek na każdą kieszeń i każdą okazję, ale UWAGA! Bony znajdujące się w ofercie księgarń, działających na polskim rynku, mają różne formy, różne wartości i różnią się sposobem zakupu oraz użycia! O wszystkich PUŁAPKACH bonów prezentowych przeczytacie w tym poście.

Tatuażysta z Auschwitz - Heather Morris

Wydawnictwo Marginesy „Tatuażysta z Auschwitz „to kolejna pozycja, po którą zdecydowałam się sięgnąć a potem opisać na blogu.  Przyznam się Wam szczerze, że długo zastanawiałam się czy warto tej książce poświęcić czas. Od jakiegoś czasu panuje moda na książki typu prawdziwe historie. Nie tylko za granicą, ale także i w Polsce.

Jeszcze się kiedyś spotkamy - Magdalena Witkiewicz

  O Magdalenie Witkiewicz usłyszałam już na samym początku prowadzenia bloga. Moja droga do zapoznania się z twórczością Magdaleny Witkiewicz była długa i dosyć kręta. Pólka z napisem „Literatura obyczajowa” zwykle jest przeze mnie omijana. Po roku pandemii poczułam, że pora zbliżyć się do tej półeczki. Potrzebowałam książki, która pomoże mi się odprężyć po bardzo trudnym i stresującym roku w moim życiu zawodowym.