11 maja 2016

Śmierć kolekcjonera - Agnieszka Pietrzyk

Śmierć kolekcjonera autorstwa Agnieszki Pietrzyk to historia tajemniczych zgonów, które wstrząsają Elblągiem.


W tej historii wszystkie drogi prowadzą do Hotelu „Pod Lwem”. Tam dzieje się największa część akcji. To tam, swoje kroki kierują, potencjalni zabójcy i przyszłe ofiary mordercy. 

Wszyscy znają wszystkich. Działają w kilku towarzystwach i stowarzyszeniach. Kontakty towarzyskie przeplatają się zaskakującą siecią powiązań.

Elbląg, spokojne i ciche miasto, zostaje zaskoczone pasmem tajemniczych zgonów, a zespół komisarza Kamila Soroki, wraz z prokurator Mileną Łempicką - Krol, starają się dopaść sprawców zbrodni. Jak to zwykle bywa w polskim kryminale – przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości mają swoje tajemnice i sekrety.


Śmierć kolekcjonera nie jest może mrożącą krew w żyłach historią. Przypomina raczej zabawę wątkami, tropami oraz tajemnicami. Wyszło dość zręcznie, choć mnie zabrakło mocniejszego zakończenia. Z drugiej strony bardzo podobało mi się w tej opowieści dostosowanie języka, jakim posługują się poszczególne postaci, do okoliczności w jakich wypowiadają swoje słowa.Bardzo dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz książki do recenzji.Agnieszka Pietrzyk - autorka książek: Obejrzyj się Królu, Urlop nad morzem, Pałac tajemnic, Śmierć kolekcjonera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz