25 maja 2016

Ascendent - Drew Chapman

Ascendent Drew Chapmana to thriller polityczny o spisku na masową skalę, a pytania stawiane w trakcie lektury zaskoczą Was swoją brutalnością.

Bohaterem książki i sprawcą całego zamieszania jest Garrett Reilly, analityk finansowy i geniusz Wall Street. Garrett ma zdolność zapamiętywania ciągu liczb w mgnieniu oka. 

Pewnego dnia odkrywa, że ktoś sprzedaje obligacje amerykańskiego rządu. Nie wiadomo, kto, dlaczego i po co? Informuje o tym pracodawcę, a ten odpowiednie organy. Analitykiem zaczynają się interesować najważniejsze osoby w państwie, co wpędzi go w niemałe kłopoty.

Chcąc nie chcąc, Garrett zostaje wplątany w aferę na masową skalę, w którą zaangażowane są wszystkie możliwe służby, w tym armia amerykańska. Ku własnemu zdumieniu, główny bohater zostaje specjalistą pracującym dla wojska. Okazuje się jednak, że nikt nie mówi prawdy, a cała afera jest jeszcze bardziej skomplikowana i niebezpieczna, niż wydawało się na początku.

Ascendent to świetnie skonstruowana fabuła. Łamigłówka, która układa się, krok po kroku w interesujący i brutalny świat polityki oraz służb specjalnych. Autor stworzył realistyczny obraz pogmatwanej siatki powiązań oplatającej świat biznesu, polityki i wojska.  W tej historii nic nie jest pewne, a przyjaciel staje się wrogiem. Wszystkie zasady zostają złamane, a wszystko, w co wierzył Garrett Reilly okazuje się fikcją.Bardzo dziękuję Regałowi Nowości oraz Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz książki do recenzji.


Drew Chapman – scenarzysta, producent telewizyjny i filmowy. Ascendent to jego debiut prozatorski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz