23 maja 2016

Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę - Emma Adbåge

źródłow: Wydawnictwo Zakamarki
Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę Emmy Adbåge to oryginalne i udane połączenie nauki matematyki od podstaw, z dobrą zabawą i wdrażaniem dziecka w przyjemność czytania.

Książka może być stosowana przez rodzica zarówno jako książeczka czytana na dobranoc oraz, jako podstawa do planowania dnia, czy jako instrukcja do konkretnych zabaw z dzieckiem na świeżym powietrzu, niezależnie od aktualnej pory roku.


Autorce udało się ująć podstawy matematyki, czyli dodawanie, odejmowanie oraz mnożenie i dzielenie, w ramy zabawy z rówieśnikami lub rodzicem, co zachęci dzieci do liczenia i pomoże im opanować podstawy matematyki na przyszłość. 
źródło: Domowa Księgarnia

Dziecko dzięki tej książeczce zrozumie czym są cyfry i proste działania matematyczne, rozwinie wyobraźnię i kreatywność. Zainspiruje także do wymyślania własnych zabaw z matematyką w tle, co pomoże mu później w trakcie procesu przygotowawczego do szkoły.

źródło: Domowa Księgarnia
Naturalnie, po raz kolejny, książeczka od Wydawnictwa Zakamarki jest ładna, przejrzysta i kolorowa. Duża też w tym zasługa autorki, która sama wykonała do niej ilustracje.


Polecam tę książeczkę wszystkim, którzy są już znudzeni kolejnymi „zwyczajnymi bajkami dla dzieci”, albo szukają oryginalnego pomysłu na pomoc, która ma uczyć poprzez zabawę.
Książeczka przeznaczona dla dzieci powyżej trzech lat.


Bardzo dziękuje Wydawnictwu Zakamarki za egzemplarz książki do recenzji.

Emma Adbåge – szwedzka pisarka i ilustratorka książek dla dzieci.

2 komentarze:

  1. Świetna propozycja, dzięki której dzieci łatwiej mogą przyswoić wiedzę. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się, świetna. Oczywiście przetestowana na właściwej grupie wiekowej ;)

    OdpowiedzUsuń