24 maja 2016

Top 13 książek na DZIEŃ DZIECKA 2016

Dzień Dziecka zbliża sie wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowałam dla Was listę książek, które będą doskonał,e jako prezent z tej okazji.

Dzieci  1+

Sto Bajek - Jan Brzechwa

Od kilku pokoleń wiersze Jana Brzechwy bawią i uczą wiele polskich dzieci. Wydawnictwo Skrzat podjęło się wydania najważniejszych i tych mniej znanych wierszy słynnego poety, w nowej odsłonie. Jak myślicie, jaki jest efekt końcowy? Efekt jest czarujący! Piękne kolorowe i pomysłowe ilustracje Ewy Podleś sprawiły, że pozazdrościłam dzieciom tego pięknego wydania. Ilustracje są kolorowe, starannie wykonane, mają charakter humorystyczny.  Doskonale komponują się z przynależnym do nich tekstem. Są świetnym urozmaiceniem w trakcie lektury. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.


Lubię Leosia - Pija Lindenbaum

Lubię Leosia to świetne połączenie książki obrazkowej z tekstem. Pija Lindenbaum za pomocą kilku prostych zdań oraz błyskotliwych ilustracji stworzyła historię o tym, czym jest dziecięca zazdrość i jak można sobie z nią poradzić. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Dzień z życia Czu - Neil Gaiman

Dzień z życia Czu to książeczka dla najmłodszych, która pozwoli ćwiczyć im zarówno umiejętność słuchania tekstu jak i wzrok. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Dzieci 2+
Mała duża historia o jutrze - Réka Király

Mała duża historia o jutrze to wierszowana opowieść, w której mieszkańcy lasu, w tym jeż i zajączek, zastanawiają się nad znaczeniem pojęć DZIŚ i JUTRO. Historyjka jest rymowana, wesoła, prosta i zawiera jasno podane wyjaśnienie, nurtującego nasze dzieci, problemu.Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Seria: Magiczne kropki - Hervé Tullet


Naciśnij mnie oraz Figle migle autorstwa Hervé Tulleta to fantastyczne interaktywne książeczki dla dzieci od drugiego roku życia.  Ponadczasowe, oryginalne i mądre. Więcej o książkach i ZAKUPIE tutaj.


Dzieci 3+
Sam w domu - Lotta Olsson

Książeczka łączy w sobie mądrą opowieść o przyjaźni, potrzebie akceptacji i mądrych relacjach z drugą osobą z wesołymi i kolorowymi ilustracjami.
Świetny sposób na spędzanie czasu i rozbudzanie u malucha miłości do książek. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę - Emma Adbåge 

To oryginalne i udane połączenie nauki matematyki od podstaw, z dobrą zabawą i wdrażaniem dziecka w przyjemność czytania. Książka może być stosowana przez rodzica zarówno jako książeczka czytana na dobranoc oraz, jako podstawa do planowania dnia, czy jako instrukcja do konkretnych zabaw z dzieckiem na świeżym powietrzu, niezależnie od aktualnej pory roku. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Dzieci 6 +
Piękno i sztuka, co to takiego? - Oscar Brenifier

Książka poświęcona została sztuce i wszystkiemu, co związane z tą dzieciną. Mowa w niej o pięknie, natchnieniu czy o pojęciu bycia artystą. Wszystko to, zostało omówione, krok po kroku, od pytania do pytania, w taki sposób, by pomóc dziecku zrozumieć niejasne dla kilkulatka pojęcia.Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka - Martin Sodomka

Książka Martina Sodomki to błyskotliwe połączenie historii kilkorga przyjaciół z nauką o technice. Sympatyczny szczur Arni wraz z przyjaciółmi postanawia zbudować motocykl. Dzięki swoim umiejętnościom i sprytowi, paczka przyjaciół krok po kroku konstruuje motocykl, który potem wspólnie testują.Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Dzieci 8+
Kim był Leonardo da Vinci? - Roberta Edwards

W tej krótkiej opowieści, życiorys i dokonania mistrza, zostały przedstawione chronologicznie, prostymi słowami, tak, by dziecko bez problemu przyswoiło sobie wiedzę zawartą w książce. A jest jej tam niemało. Postać Leonarda została połączona z takimi pojęciami, jak druk czy renesans, tak, by ukazać młodemu czytelnikowi Włocha w jak najszerszym świetle.Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka - Agnieszka Urbańska

Wandzia to bystra, ciekawa świata i bardzo ambitna dziewczynka, która obiecuje sobie zostać prawdziwym detektywem. Dziewczynka tropi wszelkie tajemnicze, jej zdaniem, zdarzenia, jakie napotka w codziennym życiu z ogromną ciekawością oraz zaangażowaniem. Wykazuje się przy tym niebywałym sprytem i pomysłowością. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Dzieci 11+
Marcelina i Pamięć Przodków - Izabela Skorupka

Marcelina to ciekawa świata, przebojowa i odrobinę przekorna dziewczynka, która przekonuje się, że stara legenda, krążąca w rodzinnych opowieściach jest prawdą, a co najważniejsze staje się udziałem samej Marceliny.
Dziewczynka trafia do nieznanego sobie, tajemniczego Bezczasu i spotyka tam nieznane sobie osoby o…tym samym nazwisku. Tymczasem, w domu Marceliny rodzina rozpaczliwie próbuje ją odnaleźć. 
Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Seria: Wojownicy - Erin Hunter

Seia Wojownicy: Ucieczka w dzicz oraz Ogień i lód to historia domowego kota, który przeistacza się w dzielnego kociego wojownika. Seria Wojownicy Erin Hunter to ciekawa forma opowieści fantastycznej. Koty poddano tu personifikacji, nadając im cechy i sposób funkcjonowania ludów plemiennych.  Całość jest interesująca i bardziej wciągająca, niż można przypuszczać przed podjęciem lektury. Więcej o książkach i ZAKUPIE tutaj.


Mam nadzieję, ze znajdziecie, to, czego szukacie :)Top 21 książkowych prezentów na DZIEŃ MATKI.


2 komentarze:

  1. Chyba nie jestem na czasie, bo większości pozycji nie znam, ale cóż, ma się swoje lata ;)

    OdpowiedzUsuń