20 maja 2016

TOP 21 książkowych prezentów na DZIEŃ MATKI

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki stworzyłam, specjalnie dla Was, listę pięknych, książkowych prezentów z tej okazji.

Pod pełną recenzją każdego tytułu, znajdziecie informacje o najlepszych ofertach zakupu książek.

POWIEŚĆ OBYCZAJOWA:

Dziedzictwo - Krystyna Januszewska

Historia rodziny Kuśmierczyków to nie tylko osobista historia autorki, ale i świadectwo życia ludzi pracy, dla których rola była jedynym sposobem na przeżycie. Dzieje tej rodziny to przykład życia polskich chłopów w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj

Kruchość skrzydeł - Karen Foxlee


Kruchość skrzydeł to wzruszająca historia o siostrzanej miłości, dziecięcych marzeniach i wkraczaniu w świat ludzi dojrzałych. To także opowieść o uporze i chęci dorastania na własnych warunkach oraz o konfrontacji świata dorosłych ze światem dzieci. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Wariatka z Komańczy - Maria Nurowska

Słodko-gorzka opowieść o życiu, które mimo upływu lat jest dla każdego nieustanną zagadką. Jest jednocześnie piękne i straszne. Niesie nam ból i śmiech, rozpacz i łzy. Maria Nurowska doskonale nakreśla portret głównej bohaterki. Marta Kohn jest wiarygodna i prawdziwa. Wydaje się, że każdy z nas odnajdzie w bohaterce cząstkę samego siebie. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

SAGA: Stacja Jagodno - Karolina Wilczyńska

Karolina Wilczyńska pisząc sagę Stacja Jagodno sprawia przyjemność rzeszy polskich czytelniczek. Jej Zaplątana miłość oraz Marzenia szyte na miarę chwyciły za serce osoby spragnione pogodnej, szczerej i niosącej nadzieję opowieści. Więcej o książce Marzenia szyte na miarę i ZAKUPIE tutaj.

SAGA: Niepokorne - Agnieszka Wojdowicz

Eliza, Klara i Judyta poznają się w dziewiętnastowiecznym Krakowie, gdzie tradycja i mieszczańskie życie zgodnie z konwenansami jest rzeczą nadrzędną. Na około świat szturmują nowe idee, prądy i wynalazki, a Kraków pozostaje niewzruszony na te zmiany, w swoim małym, prowincjonalnym spojrzeniu na świat. Wyjątek stanowi świat artystów oraz świat kobiet niepokornych. Więcej o poszczególnych tomach sagi i ZAKUPIE tutaj.

Tylko twoimi oczami - Valerie Bielen

Piękno Wenecji kryje się przede wszystkim w jej mieszkańcach, zdajemy się czytać w książce Valerie Bielen. Autorce udało się połączyć piękne opisy weneckich zaułków z barwnymi opowieściami o weneckiej śmietance towarzyskiej, a wszystko to, otoczyć opowieścią o ludziach, którzy mają sobie i czytelnikowi coś ważnego do przekazania. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości - Kaja Kowalewska

Nie jest to typowa powieść dla kobiet, jakiej byście zapewne oczekiwali. To literatura dla kobiet napisana oszczędnym i prostym językiem. Szczera, nieowijająca w bawełnę , bez romantycznego porywu i bujania w obłokach. Więcej o książce i ZAKUPIE  tutaj:

Wspomnienie o Cecylii smutnej królowej - Janina Lesiak

Janinie Lesiak udało się uchwycić i oddać delikatność oraz wrażliwość osoby Cecylii Renaty. Pokazać jej dramat życiowy, jakim była niemożność urodzenia silnego i zdrowego potomka. Autorka przypomniała nam tę wrażliwą i kruchą istotę, która była jedynie narzędziem w politycznej machinie dynastycznych interesów. Więcej o książce i ZAKUPIE  tutaj.

Ekożona - Michal Viewegh
Michal Viewegh porusza ważne tematy związane z formą, jaką przybiera rodzina i związek małżeński w dzisiejszym świecie. Kontrastując swoich bohaterów, w dowcipny i ironiczny sposób, pokazuje różnice w sposobie postrzegania świata u mężczyzn, i u kobiet. Zmusza nas do zastanowienia się nad współczesnym kształtem rodziny, domowego ogniska i związku. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj

ROMANS:
Sekrety letniej nocy - Lisa Kleypas

Lekka i przyjemna lektura na wiosenny i letni odpoczynek dla kobiet. Historia dziewczyny z dobrej, ale ubogiej rodziny zapewni Wam kilka miłych chwili. Do tego piękne suknie i dobrze opisane realia połowy dziewiętnastego wieku.  Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

KRYMINAŁ/ THRILLER:

Wioska morderców - Elisabeth Herrmann

Elisabeth Herrmann napisała historię będącą połączeniem thrillera psychologicznego z klasyczną powieścią kryminalną, w której umiejętnie połączyła grozę, niedowierzanie, brutalność zbrodni oraz najgorsze i najgłębiej skrywane ludzkie odruchy, o jakich słyszał świat. Doskonale nakreśliła swoich bohaterów, którzy są wyraziści i niebanalni. Czytający z przejęciem towarzyszy im w odkrywaniu kolejnych fragmentów układanki. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Plagiat - Maurycy Nowakowski

Świetnie napisany, trzymający w napięciu thriller, którego akcja toczy się współcześnie. To także obraz brudnego i zakłamanego świata, którym rządzi pieniądz. Maurycy Nowakowski napisał thriller trzymający w napięciu, pełen zagadek i pułapek. To jednocześnie obraz współczesnej Polski bez fikcji i upiększeń. W świecie Plagiatu słabsi giną, nikt nie ma do końca czystego sumienia, i każdy każdemu coś zawdzięcza. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Gra pozorów - Joanna Opiat-Bojarska

Ciekawie skonstruowana historia, w której nic nie jest oczywiste, ani proste do wydedukowania. Książka sprawi dużą przyjemność wielbicielom naprawdę dobrych kryminałów. Znajdą w niej wszystko, co ważne dla tego rodzaju opowieści – tajemnicę, niejednoznaczne postaci, grozę, napięcie, zaskakujące zmiany i dobre zakończenie. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj

.Nie patrz w tamtą stronę - Marcin Grygier

Marcin Grygier stworzył wciągającą fabułę, pełną zagadek i ślepych uliczek. Rozwiązanie sprawy jest złożone i bardzo interesujące. Jednocześnie w fabułę wpleciono historię z morałem, a mianowicie pokazano, że brak reakcji na krzywdę i cierpienie może czasem spowodować lawinę tragicznych wypadków, w których ktoś zupełnie niewinny może stracić życie. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Morderstwo i cała reszta - Marta Reich

Połączenie świata show biznesu, tajemnic i niespodziewanej śmierci. Morderstwo i cała reszta to mieszanka kryminału oraz powieści obyczajowej z nienachalnym wątkiem romantycznym w tle. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.


BIOGRAFIE/WSPOMNIENIA/ WYWIADY:

Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów. Życie i miłości - Iwona Kienzler

Maria Skłodowska- Curie przedstawiona w książce Iwony Kienzler jest jak drzewo - chwieje się, łamie, ale do końca nigdy się nie poddaje. To spełniona kobieta w pracy i w życiu, która może być z siebie dumna. Jest również osobą z krwi i kości, niepozbawioną wad i słabości, o czym autorka książki pisze otwarcie. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Ptaki drapieżne. Historia Lucjana „Sępa” Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK - Michał Wójcik, Emil Marat

Pokolenie Lucjana Wiśniewskiego wręcz samo „pchało się” do walki. Byli to ludzie wychowani w duchu patriotycznym. Mówiąc prościej, w specyficznych warunkach okupacji ci młodzi ludzie nie widzieli dla siebie innej drogi, niż walka i opór. „Sęp” w szczerej i bardzo długiej rozmowie opowiada o tym czym była Armia Krajowa i służba ojczyźnie od środka. Z jego opowieści wyłania się obraz zbiorowości, która chciała, jak najrzetelniej wykonać zadanie, ale nie była pozbawiona wad. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Zawsze nie ma nigdy - Ewelina Pietrowiak, Jerzy Pilch

Z rozmów wyłania się człowiek, który w życiu doświadczył właściwie wszystkiego. Osobnik inteligentny, odrobinę zadumany. Mimo swoich przeżyć niezgorzkniały. Człowiek pełen dystansu do świata i samego siebie. Pewny tego, co jeszcze chce, bądź nie, otrzymać od życia. Jerzy Pilch jest sobą, nie kreuje swojego wizerunku. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

KLASYKA LITERATURY vs. nowe spojrzenie na klasykę:

Posiadacz - John Galsworthy

Dzieje rodziny, która przez lata budowała swoją pozycję, by w końcu stać się rodziną zaliczającą się do bogatego mieszczaństwa, dla której intratne zwiększanie stanu posiadania oraz wpływy były największą wartością, to właśnie obraz  świata przedstawiony w Posiadaczu. Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj .

Zimowa opowieść. Przepaść czasu - Jeanette Winterson

Hogarth Shakespeare project to nowatorski pomysł brytyjskiego wydawcy Hogarth Press. Popularnym i uznanym na świecie pisarzom zaproponowano napisanie na nowo, w odświeżonych i współczesnych wersjach, najbardziej znanych utworów Williama Szekspira. Winterson, autorka takich książek jak: „Namiętność” czy „Nie tylko pomarańcze”, pisarka uważana za jedną z najważniejszych przedstawicielek nurtu feministycznego w świecie literatury, napisała powieść, która u mnie spowodowała powstanie endorfinowej bomby. Myślę, że Mistrzowi by się spodobało. Co więcej - byłby zachwycony.  Więcej o książce i ZAKUPIE tutaj.

Zagubiony autobus - John Steinbeck

Książka amerykańskiego pisarza przybliża czytelnikowi nie tylko ludzkie pragnienia i namiętności, ale i pokazuje, jak zróżnicowane i bardzo ciekawie skonstruowane było społeczeństwo amerykańskie lat czterdziestych dwudziestego wieku. Dzięki lekturze poznajemy obywateli USA tamtego okresu z ich wadami i zaletami. Więcej o książce i ZAKUPIE  tutaj.


Zajrzyj także: TOP 13 książek na Dzień Dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz