11 grudnia 2015

Dziedzictwo von Becków - Joanna Jax

Dziedzictwo von Becków jest debiutem literackim Joanny Jax. To romans historyczny o zaplątanej miłości z pogmatwaną historią dwudziestego wieku w tle.

Głównymi bohaterami powieści są Maria i Werner. Ona- polska nauczycielka, mieszkająca w Wolnym Mieście Gdańsku. On – miłośnik sztuki w mundurze SS. Spotykają się i zakochują w sobie bez pamięci. Ich miłość początkuje lawinę zdarzeń, na którą żadne z nich do końca nie ma wpływu.


Werner i Maria schodzą się i rozchodzą. Ich ścieżki życia przeplatają się wzajemnie kilka razy. Rozdziela ich sytuacja polityczna, wojna oraz inne okoliczności, ale jak to w prawdziwym romansie bywa, na końcu czeka na czytelnika szczęśliwe zakończenie.

Joanna Jax stworzyła plejadę, wielowymiarowych postaci, których losy wzajemnie się przeplatają, silnie na siebie wpływając. Bohaterowie kochają się i nienawidzą, lubią i szanują. Dziedzictwo von Becków to szeroki portret życia społecznego Polsce i Niemczech przed, w trakcie i po II Wojnie Światowej.

Autorka stworzyła intrygującą, wielowymiarową powieść, w której życie pisze zaskakujące i niekoniecznie piękne scenariusze. 


Bardzo dziękuję Wydwnictwom Videograf SA za egzemplarz recenzencki książki.
Joanna Jax – powieścią Dziedzictwo von Becków debiutowała na polskim rynku wydawniczym. W lipcu 2015 ukazała się kolejna powieść - Długa droga do domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz