18 grudnia 2015

Polecanka prezentowa. Kup książkę na prezent! BIOGRAFIE.

Do końca gorącego, przedświątecznego tygodnia będą pojawiać się na blogu posty polecające książkę na prezent. Będą to krótkie formy opisowe na temat wartych uwagi tytułów ze wszystkich półek czytelniczych, tak, by osoby czytające bloga mogły znaleźć odpowiedni prezent dla wszystkich swoich Bliskich.


Wystarczy, że pod wybranym przez siebie tytułem klikniesz w najlepszą dla Ciebie ofertę. Ty zapłacisz tyle, ile chcesz, a mnie Twoje kliknięcie pozwoli rozwijać blog i moją pasję!

Dziś polecam Wam kilka ksiązek o charakterze biograficznym. Każda z nich napisana jest w inny sposób, ale każda wciąga bez reszty.


Dziewczyna, która kochała kamelie. Życie i legenda Marie Duplessis - Julie Kavanagh


Prawdziwa historia Damy Kameliowej. To najnowsze opracowanie losów najpopularniejszej w dziejach dziewiętnastowiecznego Paryża, luksusowej kurtyzany - Marie Duplessis. Autorka opracowania, Julie Kavanagh, uznała ją za tak interesującą postać ówczesnej stolicy Francji, że poświęciła kilka długich lat na zbadanie życiorysu pięknej utrzymanki.  To  spójna opowieść o losach Alphonsine vel. Marie, oparta na długich i wnikliwych badaniach dokumentów pochodzących z epoki.


Pierwsze Damy II Rzeczpospolitej - Kamil Janicki


Biografie trzech prezydentowych okresu międzywojennego: Marii Wojciechowskiej - żony Stanisława Wojciechowskiego, Michaliny Mościckiej - pierwszej żony Ignacego Mościckiego oraz Marii Mościckiej – drugiej żony Ignacego Mościckiego. Te trzy kobiety, wydawałoby się kobiety władzy, zwykłe papierowe postaci, to wbrew pozorom kobiety o silnym charakterze, którym przyszło kolejno po sobie tworzyć pozycję  Pierwszej Damy.  Książka Kamila Janickiego jest przystępna dla zwykłego czytelnika. Czyta się ją lekko, łatwo i przyjemnie. Autor nie zasypuje czytelnika nadmiernie  datami i faktami.


Nałkowska i jej mężczyźni. Zwolenniczka wolnej miłości i praw kobiet- Iwona Kienzler


Kienzler w swojej książce skupia się głównie na prywatnej i uczuciowej stronie życia Nałkowskiej. Zofia Nałkowska jest jedną z najważniejszych postaci polskiej kultury dwudziestego wieku. Dziś pamiętana jest głównie przez pryzmat Medalionów, krótkich form literackich opowiadających o tragedii i okrucieństwie Drugiej Wojny Światowej. Nałkowska i jej mężczyźni, to opowieść o kobiecie sukcesu, której zabrakło trochę prywatnego szczęścia. To historia inteligentnej i eleganckiej kobiety, która przez całe swoje życie szukała silnego męskiego ramienia w połączeniu z odpowiednią płaszczyzną intelektualną.


Tańcząc z wrogiem – Paul Glaser


To niesamowita opowieść o podróży do własnych korzeni. Poczuciu zagubienia i  niepewności, co do własnego pochodzenia. Paul Glaser z uporem i mozołem odkrywa nieznane karty z życia własnej rodziny. Jego ksiązka to świadectwo odwagi i pasji pielęgnowanej w trudnych czasach Holocaustu. To także hołd złożony ciotce- ocalonej z obozu koncentracyjnego, holenderskiej Żydówce.


Mademoiselle Chanel - Christopher W. Gortner


Dzięki Gortnerowi poznajemy Coco Chanel, jako zwykłą kobietę, która dzięki swojemu ogromnemu uporowi osiągnęła wielki sukces. Coco Chanel urodziła się w ubogiej rodzinie obwoźnego handlarza i szwaczki, i nic nie wskazywało na to, że osiągnie ona więcej, niż jej rodzice. Jednak mała Coco miała w życiu dużo szczęścia do ludzi, którzy dostrzegali jej mocne strony. Gortner oprócz opowiedzenia historii sukcesu opowiedział także o ciemniejszych stronach życia ikony mody. Pisał o jej niefortunnych związkach, znajomościach i życiowych tragediach. Dzięki jego książce powstał obraz o życiu tej upartej kobiety sukcesu. Książka to zbeletryzowana biografia ikony mody.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz